ترسیم برش در اتوکد

ترسیم برش در اتوکد
در این پست می‌خوانید:

ترسیم برش : در این بخش از سری مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به بررسی ترسیم برش در اتوکد بپردازیم. نرم افزار اتوکد یکی از مهم ترین برنامه ها در زمینه معماری می باشد که شما برای نشان دادن ترسیمات و نقشه های خود در بسیاری از ادارات و شهرداری ها، باید با استفاده از این نرم افزار طرح های خود را ارائه دهید.

برای اینکه ترسیم برش را بهتر متوجه شوید حتما این ویدئو را تماشا کنید تا با جزئیات و نحوه ترسیم آن بیشتر آشنا شوید.

 

تعریف ترسیم برش

برای تعریف ترسیم برش ابتدا باید تعریفی از برش یا section داشته باشیم و بدانیم که به چه معنا است. نام دیگر برش، مقطع می باشد. در واقع برش یا مقطع خطی فرضی است که ملک، ساختمان و …. را یک برش فرضی و عمودی می زند تا به قسمت های داخلی آن فضا دست پیدا کند. برش ها اصولا به گونه ای است که در آن پله هم مشخص شود.

برای ترسیم های برش در اتوکد اولین چیزی که در باید در نظر بگیرید این است که چیزهایی را که به صورت نما می بینید را باید به شکل مقطع و برش رسم کنید. در برش می توان تعدا طبقات، دیوارها، راه پله و دیگر قسمت های داخلی را ترسیم کرد و فضاهای داخلی را مشاهده کرد.

 

کلام آخر

در ترسیم های برش و دقیق تر نشان دادن آن ها معمولا یک فاکتور مهمی که در نظر گرفته می شود، تغییر ضخامت خطوط است. برای نشان دادن مصالح نیز از علائمی مانند هاشور استفاده می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات طلایی را برای شما عزیزان بیان کنیم و با قرار دادن آموزش تصویری سعی بر آن داشتیم که این آموزش ها را ساده تر و شیرین تر و یادگیری آن را آسان تر کنیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید