قفل کردن فایل اتوکد

قفل کردن فایل اتوکد
در این پست می‌خوانید:

قفل کردن فایل اتوکد: در این بخش از سری مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به قفل کردن فایل اتوکد بپردازیم و روش های ممکن را بررسی کنیم.

[lwptoc]

حتما تاکنون برایتان سوال شده باشد که قفل کردن فایل ها در برنامه قدرتمند اتوکد چگونه ممکن است. اگر می خواهید که برای ترسیمات و طراحی های مهم خود قفل داشته باشید تا از آن در برابر تغییر و یا کپی و … جلوگیری کنید پس باید فایل های خود را قفل کنید تا خودتان به آن ها دسترسی داشته باشید و خیالتان بابت فایل های اتوکدی راحت باشد.

 

برنامه DWG Lock

 نرم افزار قفل فایل اتوکد

برای قفل کردن فایل ها در برنامه اتوکد با این برنامه، ابتدا از پروژه مورد نظرمان:

  • از طریق Save Asخروجی ای با فرمت DXF می گیریم.  برای این کار هنگام Save As گرفتن در قسمت File Of Type فرمت DXF را انتخاب کنید. سپس در مسیر مورد نظر ذخیره کنید.
  • اکنون به سراغ برنامه DWG Lock می رویم و از طریق پنجره Auto DWGLock DWG گزینه Include را انتخاب کرده و Add Files را می زنیم.
  • در این مرحله پروژه ای که با فرمت DXF را ذخیره کرده بودیم، اضافه می کنیم.
  • در قسمت Output Folder که مربوط به خروجی فایل هست، محل ذخیره سازی را مشخص می کنیم.
  • سپس گزینه Convert را اجرا می کنیم. سپس فایل DWG را باز می کنیم تا ببینیم پروژه ما قفل شده است.

 

برنامه AutoCad LOCK

آموزش رمز گذاشتن روی فایل های اتوکد

این برنامه نیز برای قفل کردن فایل ها در اتوکد استفاده می شود و در فرمت های dwg و dxf نیز قابلیت اجرا و تبدیل دارد. اما توجه داشته باشید که پس از تبدیل فایل ها دیگر قابل ویرایش نیستند، بنابراین توجه کنید که از فایل اصلی خود حتما کپی و پشتیبان داشته باشید تا در صورتی که نیاز بود مجددا ویرایش کنید، بتوانید روی فایل خود تغییرات را اعمال کنید.

اما سومین راه برای قفل کردن فایل اتوکد از طریق برنامه اتوکد می باشد. می توانید از طریق منوی Tool گزینه Option را بزنید و سپس open and save را بزنید و روی security option کلیک کنید تا رمز را وارد کنید. پس از زدن رمز ورود، ok را زده و فایل شما رمز نگاری شد.

قفل گذاری روی فایل های اتوکد

کلام آخر

در این بخش سعی کردیم که نحوه قفل کردن فایل را به روش های مختلف و ساده بررسی کنیم. در صورتی که نیاز به قفل کردن فایل ها و حفاظت از آن ها داشتید می توانید به این طریق آن ها را قفل کند تا فقط دسترسی شما به آن ها میسر باشد. بسیاری به جهت جلوگیری از سرقت فایل های خود از این روش ها استفاده می کنند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید