دستور Trim در اتوکد

دستور Trim در اتوکد
در این پست می‌خوانید:

دستور Trim در اتوکد : در این بخش از مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به بررسی دستور Trim در اتوکد بپردازیم. از آن جایی که اتوکد اصلی ترین نرم افزار در رشته معماری و کلن رشته هایی که به ساختمان ربط دارند می باشد، بنابراین یادگیری دستورهای آن برای کار در این محیط می تواند در طراحی های ما کمک بزرگی کند. تصور کنید در ترسیمات خود برخی خطوط را دارید که قصد دارید بخش هایی از آن را پاک کنید و یا اصلاح کنید و این کار بدون اینکه خطوط دیگر حذف شوند انجام شود، Trim این کار را برای شما انجام می دهد.

[lwptoc]

دستور Trim از آنجایی کاربرد دارد که در پاک کردن خطوط اضافه و یا خطوط ما بین شکل ها که قابلیت ویرایش دارند کار ما را بسیار ساده تر می کند. Trim برای پاک کردن خطوطی که در لبه ها هستند نیز بسیار کاربردی است و به راحتی قابل پاک کردن هستند. این حالت زمانی امکان پذیر است که خطوط در نقاطی به هم برخورد کنند و تلاقی داشته باشند.

 

در قدم اول روش هایی که میتوان دستور Trim در اتوکد را اجرا کرد برایتان شرح می دهیم:

  • روش 1: در این روش می توانید در خط فرمان Tr را تایپ کرده و Enter را می فشاریم.
  • روش 2: از طریق نوار ریبون از پنجره Modify گزینه Trim را انتخاب می کنیم.


رفع مشکل trim در اتوکد

روش های دیگری نیز برای اجرای دستور Trim وجود دارد، اما دو روش ذکر شده از مرسوم ترین روش های اجرای این دستور است.

حال در مرحله سوم و پس از اجرای دستور Trim در اتوکد باید محدوده ای که شکل و ترسیمات ما قرار دارند را درگ کنیم و انتخاب کنیم  و سپس Enter را بفشاریم. سپس در گام بعدی خطوطی را که قصد پاک کردن آن ها را داریم، انتخاب می کنیم و روی آن ها کلیک می کنیم. روی برخی از خطوط که قابل پاک کردن نیست علامتی را نشان می دهد که به این منظور است نمی توانید خط را حذف نمایید.

در ادامه می بینید که برخی از این خطوط را با دستور Trim در اتوکد حذف کرده ایم و تغییراتی در شکل به وجود آورده ایم.


تنظیمات دستور trim در اتوکد

نکته: بعنوان نکته پایانی میخواهیم برعکس  Trim در اتوکد را بگوییم که دستور “Extend” گفته می شود. این دستور کاری برعکس Trim را انجام می دهد و این یعنی اینکه هنگامی که روی خطی کلیک کنید، آن خط را تا وقتی که به یک مسیر و یا خط بسته برسد امتداد می دهد.


دستور اکستریم در اتوکد

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم با ساده ترین روش، دستور Trim در اتوکد را با هم بررسی کنیم و از آن در رسم پلان ها و حذف خطوط اضافی استفاده کنیم. این دستور در اصلاحات و ویرایش نقشه ها کاربرد زیادی دارد و خط مورد نظر شما را به راحتی پاک می کند و نیاز به اجرای دیگر دستورات نیست.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید