چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم: در این بخش ازسری مقالات آموزش معماری قصد داریم که توضیح دهیم چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم. راه هایی وجود دارد که می توان هزینه ها را کم کرد اما این نباید دلیلی باشد که از کیفیت ساخت ما کم کند زیرا تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم؟

از زمان های قدیم تا به امروز صنعت ساز و ساز پشرفت چشمگیری داشته است و امروزه بیشتر مردم به دنبال بازسازی ساختن آپارتمان های چند واحده هستند تا ساخت و ساز برایشان صرفه ی اقتصادی داشته باشد از همین رو این سوال پیش می آید که چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم؟ ما در این مقاله 7 روشی که با رعایت و انجام دادن آن ها میتوانید هزینه ی ساخت را پایین بیاوریدرا توضیح داده ایم همچنین اگر شما نیز راه دیگری را سراغ داری در بخش کامنت های سایت میتوانید با ما به اشتراک بگذارید.

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم؟

 

مواد اولیه

اما مورد دیگری که شما را راهنمایی می کند تا بگوید چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم، مواد و مصالح مورد استفاده است. گاهی برای نما ، مصالح داخلی و یا خارجی و یا بعضی از مکان ها شاید لازم نباشد که مرغوب ترین و مصالح قیمت بالا را استفاده کنیم و با مصالح معمولی و خوب بتوان آن را به بهترین نحو اجرا کرد. در چنین مواقعی می توان از مصالح و یا سیمان و ماسه های دیگری نیز استفاده کرد. در این مورد نیز مشورت با متخصصان و مشاوران غافل نشوید.

 ساخت خانه ارزان و سریع در ایران

پیشنهاد ما: تهیه ی سریال بکوب و بساز

پیش خرید

مورد دوم دربارهی سوال چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم این است که با توجه به تورم و بازار اقتصادی افسار گسیخته امروزی، قیمت اجناس، کالاها و … روز به روز رو به افزایش پیش می رود. بنابراین اگر بودجه مناسبی در دسترس خود دارید پس سعی کنید مصالح و لوازمی که نیاز دارید را از پیش تهیه کنید تا مجبور نشوید با افزایش قیمت هر روزه آنها را تهیه کنید. علاوه بر آن گاهی برای خرید لوازم و… برخی فصل ها و ایام مناسب خرید هستند پس خرید در این مواقع را فراموش نکنید. آیا چیزی درباره ی خانه های از پیش ساخته می دانید؟

 

مشارکتی

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم: می توانید برای اینکه هم در ساخت ملک شراکت داشته باشید و هم سهمی از آن داشته باشید، به روش شراکتی کار کنید. اگر افرادی را که میشناسید در کار ساخت و ساز مشغول هستند، اگر دارای ملک قدیمی و یا زمینی هستید که مستعد ساخت و ساز و آبادی هست این فرصت را از دست ندهید.

با این کار میتوانید شما زمین مورد نظر را تامین کنید و سپس سرمایه گذار را جذب کنید. در آخر یا میتوانید بجای ملک خود از واحدهای ساخته شده سهم بردارید و یا پولی را به اندازه قیمت واحد های مورد نظر بردارید. معمولا افراد از این دو روش و بیشتر انتخاب واحد از ساختمان سهم خود را برمیدارند.

 سریع ترین روش ساخت ساختمان در ایران

مدیریت

اگر بساز بفروش کار دائمی شما است و میخواهید بدانید چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم، پس عیار خرید محصولات را در دست دارید. در صورتی که از مصالح قبلی شما اضافه مانده می توانید آنها را ذخیره و برای موارد بعدی از آن استفاده کنید. بنابران مدیریت منابع از مهم ترین کارهایی است که باید برای هر پروژه به خوبی انجام دهید. سعی کنید در این حوزه حتما از افرادمتخصص کمک بگیرید. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ” بازسازی خانه چقدر سود دارد؟ ” می باشد.

 

خرید مصالح

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم: برای ساخت و ساز یکی دیگر از راه هایی که به شما می گوید چگونه هزینه ساخت و ساز را پایین بیاوریم، خرید مصالح است. سعی کنید مصالح را از جایی که مرکز اصلی خرید مصالح است بدون واسطه و افزایش قیمت های دلالی خرید کنید. این که بتوانید مصالح را مستقیم از کارخانه و تولیدی تهیه کنید برای شما مقرون به صرفه تر می باشد زیرا هزینه خرید از تولید کننده اصلی کمتر از فروشندگان است.

اما این به این معنا نمی باشد که شما برای کاهش هزینه ها از مصالح نامرغوب ونامناسب استفاده کنید زیرا شاید در ابتدا بنظر به نفع شما باشد اما ضرر و زیانی که با گذشت زمان به شما وارد می کند را نیز در نظر بگیرید.

کم هزینه ترین روش ساخت خانه

تجهیزات

چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم: هنگامی که با افراد مختلف در ساخت ملک وارد همکاری می شوید این نکته رادر نظر داشنه باشید که تا چه حد لوازم و تجهیزات مورد نیاز را دارند و شما تا چه حدی برای تامین تجهیزات باید هزینه کنید. سعی کنید که تا جایی که ممکن است هزینه لوازم و تجهیزت مورد نیاز ساخت را کاهش دهید و افرادی که با شما کار می کنند تجهیز تر باشند. زیرا شما در طول ساخت و ساز باید لوازم و تجهیزات را اجاره کنید و از لحاظ هزینه آنها را برآورد کنید و مدت زمان پروژه خود را نیز ارزیابی کنید.

 کاهش هزینه در پروژه های ساختمانی

زمین / ملک

اما راه هایی دیگر نیز وجود دارد که می گوید چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم. برای شروع ساخت شما حتما نیاز دارید که قطعه زمین خود را در ابتدا انتخاب و خریداری کنید. سعی کنید زمینی که برای خرید انتخاب می کنید قیمت مناسب و بصرفه ای داشته باشد و یا ملک های کلنگی و… را که میانگین قیمتی کمتری دارند نسبت به منطقه دارند را انتخاب کنید.

این نیز خود مستلزم تحقیقات و جستجو است تا محله و محیطی را که قصد ساخت و ساز را در آن دارید را بشناسید و محله های مناسب را ارزیابی کنید. البته این به نوع کاربری که قصد ساخت آن را دارید نیز بستگی دارد.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم مروری داشته باشیم بر این که چگونه هزینه ساخت را پایین بیاوریم. رشد قیمت ها و نبود استاندارد مناسب برای نظارت بر آنها سبب شده که قیمت ساخت و ساز خصوصا در بخش تهیه مصالح و تجهیزات افزایش یابد. برای همین قصد داشتیم که از طریق مختلف این هزینه را کاهش دهیم به شرطی که به کیفیت ساختمان سازی لطمه وارد نشود و باعث بوجود آمدن خسارات جانی و مالی نشویم. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید