خانه های از پیش ساخته!

خانه های از پیش ساخته!
در این پست می‌خوانید:

خانه های از پیش ساخته به چه معناست؟ در سری مقالات آموزش معماری قصد داریم درباره ی  خانه‌ های پیش ساخته که نسل جدیدی از سازه‌ ها هستند توضیح دهیم  که برای ساخت و ساز یک مکان مسکونی یا یک کسب و کار استفاده می‌ شوند. سازه‌ های پیش ساخته اگر با هدف سکونت مورد استفاده قرار گیرند به آن، خانه‌ های مسکونی پیش ساخته می گویند؛ و اگر برای اهداف کسب و کار مورد استفاده قرار گیرند ،  اقامت یا ساخت کارگاه و…. برای یک فرآیند تولیدی مناسب خواهند بود که با مطالعه ی .

 

معیارهای مختلف برای خرید خانه پیش ساخته:

ابعاد و اندازه : ابعاد یک خانه می تواند تاثیر زیادی در قیمت گذاری آن داشته باشد و هر اندازه ابعاد بزرگتر باشد قیمت نیز بیشتر است!

 

هزینه ای که صرف خرید خانه می شود : مهم ترین چیزی که در خرید یک خانه پیش ساخته وجود دارد هزینه ی آن است که با توجه به بودجه ای که میخواهید صرف خرید خانه کنید باید خانه ی مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

امکانات : امکانات داخلی و بیرونی یک خانه  می تواند تاثیرات زیادی را بر قیمت آن ها بگذارد . برخی از خانه های پیش ساخته مجهز به پله , پارکینگ و … هستند که باعث شده  هزینه ی طراحی و ساخت این دسته از خانه ها بالاتر رود . بنابراین بهترین راه برای شما این است که ابتدا یادداشت کنید که هدف و مهم ترین نیاز شما از خرید خانه پیش ساخته چیست؟

 

بهترین کارگاه برای طراحی و ساخت خانه پیش ساخته : بهترین راه کار برای خرید و سفارش محصول جستجو در اینترنت و خرید از شرکت های معتبر می باشد .

 

طرح و نما : هر نما و طراحی می تواند بر هزینه های ساخت خانه پیش ساخته اثر بگذارد .

معیارهای مختلف برای خرید خانه پیش ساخته

انواع خانه های پیش ساخته :

مونتاژ در محل:

یکی از متداول ترین شیوه‌ های طراحی و ساخت ، ساخت خانه در محل مورد نظر است. در این روش  طراحی و ساخت خانه‌ های پیش ساخته، کمپانی  تولید کننده قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت خانه را به محل ارسال  می‌ کند و در محل خانه  را پیاده سازی می‌ کنند. تمامی فرآیند ساخت، اندازه گیری و …. در کارخانه انجام می‌ شود و تنها مونتاژ کردن سازه در محل انجام می‌ گیرد.

از دلایل استفاده از این روش را می‌ توان مشکل بودن حمل و نقل سازه ها به دلیل اندازه بزرگ سازه در نظر گرفت. با این روش دیگر مشکل حمل و نقل سازه برطرف خواهد شد.

 

مونتاژ در کارخانه:

در این روش طراحی و ساخت خانه، این امکان وجود دارد که سازه پیش ساخته به صورت کامل در محل مورد نظر ارسال و نصب شود. در روش مونتاژ خانه در کارخانه، تمامی اجزا و تجهیزات مورد نظر خانه به صورت کامل در کارخانه مونتاژ می‌ شود و پس از آن به صورت کامل به وسیله ماشین های  مخصوصی به محل مورد نظر منتقل می‌ شود.

 

خانه‌ های  چوبی:

از دیگر از انواع خانه‌ های پیش ساخته را می‌ توان خانه‌ های پیش ساخته چوبی در نظر گرفت. این  خانه‌ ها در طول زمان کیفیت و کارایی خود را حفظ کرده و به خوبی می‌ شود سالیان طولانی از آن‌ ها استفاده کرد.

 

خانه‌ های بتنی:

خانه‌ های پیش ساخته بتنی یکی دیگر از انواع متداول  ساختمان‌ ها است که در مقاله انواع سازه های بتنی آکادمی صلاحی میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. اسکلت این سازه‌ ها از فلز طراحی و ساخته می‌ شوند و دیوارهای آن از جنس بتن است. در زمان مونتاژ کردن این سازه‌ ها برای پوشش درز این سازه‌ ها از نوع چسب استفاده می‌ شود.

خانه پیش ساخته چوبی

 

مزیت‌ های خانه پیش ساخته:

 

استفاده بهینه از انرژی:

آنچه برای انسان اهمیت دارد، صرفه‌ جویی در مصرف انرژی است. چرا که منابع انرژی در حال کاهش است و متاسفانه سوخت‌ های فسیلی تجدید ناپذیر هستند. ویلا های پیش ساخته با عایق بودن درب و پنجره، محیط داخلی را گرم نموده و در نتیجه مصرف انرژی کمتر خواهد بود.

 

قابلیت جابجایی:

اگر شما از خانه های مرسوم و ساخته شده با مصالح ساختمانی استفاده کنید. نمی‌ توانید خانه پیش ساخته را جا به جا کنید. اگر قرار است در منطقه‌ ای دیگر خانه یا ویلا داشته باشید. باید برای خرید یک ساختمان جدید اقدام کنید، اما در مورد سازه پیش ساخته چنین مشکلی وجود ندارد. این قبیل خانه ها قابلیت انتقال دارند. اگر بعد از مدتی تمایل داشتید در یک منطقه زیبای دیگر ساکن شوید، با جرثقیل می شود خانه را به محل جدید ببرید.

 

طراحی دکوراسیون:

همه ما دوست داریم محیط داخلی خانه و ویلا را متناسب با سلیقه خود طراحی کنیم تا زندگی در این فضا لذت بخش باشد. با خرید خانه یا ویلا های  پیش ساخته این امکان برای ما فراهم می‌ شود که هر آنگونه که می‌ پسندیم، چیدمان داخلی ساختمان را طراحی کنیم.

 

امکان ساخت سریع:

مهم‌ ترین مزیت خرید خانه یا ویلا های  پیش ساخته این است که ساخت آن بسیار سریع بوده و در کمترین زمان با وصل کردن سازه‌ ها، می شود در خانه ی خود مستقر شد.  از آنجایی که مدت زمان ساخت این سازه ها کوتاه است. لذا هزینه نهایی هم کمتر خواهد بود. داشتن خانه یا ویلا های  پیش ساخته از نظر مالی  اقتصادی‌ تر از ساخت خانه یا ویلا با مصالح ساختمانی می باشد.هم چنین تیم صلاحی دیزاین به شما پیشنهاد میکند ، دوره ی طراحی نما را مشاهده کرده و پس از یادگیری درآمد فوق العاده داشته باشید.

مزیت خانه های پیش ساخته

پیشنهاد ما شرکت در دوره ی: نقشه خوانی سازه

معایب خانه های پیش ساخته:

 

 مشکلات در نصب سازه‌ ها:

مهم‌ ترین مورد که در خرید خانه یا ویلا های پیش ساخته باید در نظر گرفته شود، موقعیت زمین و مطابقت داشتن آن با سازه‌ ها است که در مقاله انواع سازه های ساختمانی بیشتر به آن اشاره شده است. بارها دیده شده است که به دلیل ناهمواری‌ های زمین و مناسب نبودن موقعیت آن، نصب سازه‌ ها به یکدیگر دچار مشکل شده و ساخت خانه ممکن نخواهد بود. بنابراین قبل از هر چیز نقشه‌ ای از محل زمین را به فروشندگان تحویل داده شود.

 

 افراد متخصص:

باید بدانیم که نصب سازه های پیش ساخته در حیطه تخصصی هر فردی نیست. ساخت خانه یا ویلا های عادی را می‌ توان به هر معمار سپرد ولی این معماران نمی‌ توانند خانه های پیش ساخته را نصب کنند.

 

اندازه سازه:

شما در خانه یا ویلا های عادی می‌ توانید اندازه کل ساختمان و هر کدام از بخش‌ ها را متناسب با نیاز و سلیقه خود تعیین کنید. اما در مورد خانه پیش ساخته این امکان وجود ندارد. شما یک اندازه ثابت را خریداری خواهید کرد.

 

خرید زمین و پرداخت هزینه‌ ای مربوط به مجوز:

به هر حال درست است که با خرید خانه یا ویلا های پیش ساخته نیازی به هزینه در مورد مصالح ساختمانی نیست ولی شما باید این خانه را در یک زمین بنا کنید. به این معنا که نیاز به یک زمین خواهید داشت، از طرفی مجوزهای دولتی برای نصب خانه یا ویلا های پیش ساخته شرط بسیار مهم برای این کار است.

معایب خانه های پیش ساخته

 

کلام آخر: 

سازه‌ های مورد استفاده در این گونه از ساختمان‌ ها تشکیل شده از تیغه‌ های گچی، مواد پلاستیکی، چوب و آلیاژهای سبک و مستحکم است که با افزایش استقبال متقاضیان، در حال حاضر بسیاری از این خانه‌ ها براساس سبک های پست‌ مدرنیسم و فیوچریسم ساخته می‌ شوند که در مقاله انواع سازه های سبک بصورت کامل توضیح داده شده است.
این ساختمان‌ ها با در نظر گرفتن شرایط محیطی با هر منطقه مسکونی مورد نظر سازگار تولید می‌ شوند ، به طور مثال می‌ توان از این خانه‌ ها به عنوان خانه زمستانی، ویلا برای تعطیلات و یا خانه تابستانی و یا هر هدف دیگر بنا بر نیاز مشتری تولید و عرضه شود.
این خانه‌ ها از نظر عایق صوتی و حرارتی ، مقاومت در برابر خطرات احتمالی مانند آتش سوزی و زلزله مطابق با استانداردهای بین‌ المللی تهیه می‌ شوند و از امنیت بالای برخوردار هستند!

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید