حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ

حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ
در این پست می‌خوانید:

حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ: در این بخش از آموزش معماری قصد داریم به بررسی حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ بپردازیم. فتوشاپ، مادر تمامی نرم افزارهای ویرایشگر عکس از شرکت ادوبی است که در بسیاری از زمینه ها مانند طراحی، معماری و عکاسی از آن استفاده فراوانی می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی یک سیستم مناسب برای نصب فتوشاپ بپردازیم.

[lwptoc]

فتوشاپ چیست ؟

نرم افزار فتوشاپ، بعنوان یک نرم افزار حرفه ای و جادویی برای ویرایش تصاویر توسط Adobe system روانه بازار شد و نیاز طرفدارانش را کاملا برطرف کرد. فتوشاپ عنوان محبوب ترین ویرایشگر عکس را از آن خود کرده است.

کاربرد فتوشاپ وحید صلاحی

پیشنهاد ما: شرکت در دوره ی کارآموزی مجازی 

کاربرد فتوشاپ

ادیت و طراحی

با فتوشاپ میتوان عکس و تصاویر را ادیت کرد، کارت ویزیت، پوستر، بنر، تراکت ، بروشور و جلد طراحی کرد. کارهایی مانند طراحی لوگو و انواع کارهای دیجیتالی را میتوان با این نرم افزار به خوبی و ظرافت طراحی کرد. امروزه با گسترش و توسعه فضای مجازی ، فروشگاه های آنلاین نیز برای طراحی صفحات خود، عکاسی از محصولات و ارائه آن از این نرم افزار بسیار استفاده می کنند.فتوشاپ در طراحی های گرافیکی ، نقاشی های دیجیتالی دنیای گسترده ای را پیش روی ما قرار می دهد.

 

معماری

علاوه بر این ها یکی از مهم ترین کاربردهای فتوشاپ در شاخه معماری است که مهم ترین آن پست پروداکشن است. معماران از این تکنیک برای ارائه کارهای خود استفاده می کنند. شیت بندی نیز از دیگر مواردی است که در فتوشاپ بصورت حرفه ای و عالی انجام می شود. هم چنین در این باره مقاله ” فتوشاپ چیست؟ ” را مطالعه کنید.

اما برای اجرای آن به یک حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ نیاز داریم که قصد داریم آن را بررسی کنیم. فتوشاپ برای اجرا به سیستمی متوسط نیاز دارد اما برای ورود به کارهای تخصصی یا معماری به سیستم های قدرتمندتر و با پردازش قوی تر نیاز داریم.

فتوشاپ هم بر روی سیستم عامل ویندوز و هم مک قابلیت نصب دارد. اما حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ با چیزی که خود شرکت ادوبی اعلام کرده است تفاوت دارد. شرکت ادوبی حداقل سیستم را ارقام کمی اعلام کرده است تا مخاطب بیشتری را جذب کند اما ارقام اعلامی سیستم مورد نیاز،  شما را اذیت خواهد کرد و با کاهش سرعت و عملکرد رو به رو خواهید بود. زیرا در فتوشاپ با لایه های مختلف سرو کار دارید بنابراین بهتر است سیستم شما در حدی باشد که بتوانید راحت تر بین لایه ها جا به جا شوید.

اما این به این معنا نیست که شما سرمایه زیادی را صرف یک سیستم قوی برای کار با فتوشاپ کنید. بلکه می توانید با یک سیستم معمولی نیز از این نرم افزار و ویژگی های آن استفاده کنید.

مشخصات سیستم برای نصب فتوشاپ

مشخصات

RAM

در اکثر موارد پیشنهاد شده است که رم بکار گرفته برای استفاده از فتوشاپ بهتر است که رم 16 باشد. هر چه این فضا بزرگتر باشد، سرعت استفاده از برنامه بهبود می یابد. اما رم 8 نیز برای یک سیستم معمولی و حداقلی توصیه شده است . برای داشتن یک سیستم حرفه ای برای کار با فتوشاپ رم 16 و بالاتر توصیه می شود.

 

هارد دیسک (Hard Disk)

پیشنهاد شرکت ادوبی برای هارد دیسک سیستم، 5 گیگابایت است اما باید این نکته را بدانیم که ما تنها از برنامه فتوشاپ استفاده نمی کنیم و دیگر نرم افزارها را نیز به کار می بریم که آنها نیز نیازمند به فضا هست. برای داشتن سیستم های حرفه ای تر می توان از هارد های SSD به جای HDD استفاده کرد هارد های SSD سرعت گردش کار شما را افزایش می دهد. اما باید گفت که آنها قیمت بالاتری دارند. اما فضای 16 گیگابایتی هارد دیسک، برای سیستم های حرفه ای تر و برای کارهایی که نیازمند به سرعت بیشتری دارند، توصیه شده است.

 

سیستم عامل

حداقل سیستم عاملی که برای فتوشاپ استفاده می شود، ویندوز 7 و نسخه 64 بیتی آن است. به طور کلی فتوشاپ بر روی ویندوزهای 7 و بالاتر از آن نصب می گردد.

 سیستم مورد نیاز فتوشاپ 2022

پردازنده یا CPU

CPU  ها هسته مرکزی یک سیستم محسوب می شوند. پردازنده پیشنهادی برای حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ، باید دو هسته ای با پشتیبانی ویندوز 64 بیتی باشد. پردازنده ها می توانند اینتل یا AMD  باشد. پردازنده اینتل باید حداقل از نوع نسل شش باشد. انتخاب سی پی یو مناسب تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد کلی سیستم دارد. پردازنده های اینتل نیز نسبت به AMD برتری نسبی دارد. هم چنین پردازنده دارای سرعت 2 گیگا هرتز یا بیشتر باشد.

 

کارت گرافیکGPU

کارت گرافیکی که در سیستم خود استفاده می کنید باید حداقل 2 گیگابایت حافظه گرافیکی رادارا باشد. اما اگر برای یک سیستم حرفه ای میخواهید که کارت گرافیکی مناسب تر را انتخاب کنید، کارت گرافیک هایی با حافظه 4 گیگابایت و بالاتر پیشنهاد می شود. بهترین نوع کارت های گرافیک NVIDIA  می باشد. کارت گرافیک نامناسب، خروجی با کیفیتی به شما نمی دهد.

 

رزولوشن

رزولوشن صفحه نمایش شما میتواند 1280 در 800 باشد. در صورتی که مقادیری کمتر از این عدد را بر روی سیستم خود اجرا کنید، نرم افزار فتوشاپ برای شما اجرا نمی شود. برای یک سیستم حرفه ای تر برای کار با فتوشاپ، عدد پیشنهادی رزولوشن 1920 در 1080 می باشد. مقیاس گفته شده برای هر دو 100 درصدی است.

حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ

کلام آخر

در این بخش سعی کردیم که حداقل سیستم برای نصب فتوشاپ را بررسی کنیم و همچنین مقادیر پیشنهادی را که طبق تحقیقات ارائه شده را به اختصار شرح دهیم. در کلیت نمیتوان به یک عدد و رقم ثابت برای سیستم ها رسید زیرا عواملی مانند بودجه و سخت افزار نیز در این قضیه دخیل هستند و در انتخاب سیستم ما برای کار با نرم افزارها مهم هستند. نظرات خود رابا ما در میان بگذارید و هم چنین مقاله ” کاربرد فتوشاپ در معماری ” را نیز مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید