دستور Arc در اتوکد

دستور Arc در اتوکد
در این پست می‌خوانید:

دستور Arc در اتوکد : در این بخش از سری مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به دستور Arc در اتوکد بپردازیم و نحوه ترسیم آن را بررسی کنیم. از آرک برای ترسیم منحنی و قوس ها استفاده می شود. در ادامه با تعدادی از این فرمان ها  آشنا می شویم.

[lwptoc]

 

3Point-سه نقطه

 برای استفاده از دستور Arc در اتوکد ابتدا از فرمان3point یا سه نقطه استفاده می کنیم.در این دستور با استفاده از سه نقطه، کمان مورد نظر ما رسم می شود. کلیک اول نقطه ابتدایی و شروع کمان را مشخص می کند و با کلیک دوم مقدار قوس کمان مشخص و می شود و نقطه سوم که بعنوان آخرین نقطه کمان می باشد در واقع نقطه انتهایی را نشان می دهد و در نتیجه کمان ما ترسیم می شود.

کشیدن قوس در اتوکد

 

Start,Center,End- شروع، مرکز، پایان

برای بررسی دومین دستور Arc در اتوکد به سراغ Start,Center,End می رویم. در این فرمان با کلیک اول نقطه شروع کمان را مشخص می کنیم و با کلیک دوم در واقع مرکز کمان مشخص می شود و نقطه سوم که با کلیک سوم رسم می شود نقطه انتهایی کمان مشخص می شود.

فرمان آرک ‌arc اتوکد

 

Start,Center,Angle

اما سومین فرمان برای دستور Arc در اتوکد، Start,Center,Angle می باشد که با کلیک اول نقطه ی ابتدایی کمان مشخص می شود و با کلیک دوم می توانید مرکز کمان خود را مشخص کنید و حالا با کلیک سوم می توانیم مقدار زاویه کمان را مشخص کنیم و یا اینکه می توانیم در کادر باز شده زاویه کمان را وارد کنیم و با فشردن enter کمان را رسم کنیم.

ترسیم کمان با فرمان ARC آرک یا قوس در اتوکد

 

Start,Center,Length

گزینه بعدی برای اجرای دستور Arc در اتوکد Start,Center,Length می باشد که که دو مرحله ابتدایی آن مانند دستور قبلی می باشد یعنی اینکه شما با کلیک اول می توانید نقطه ابتدایی کمان را مشخص کنید و سپس مرکز کمان خود را تعیین کنید و در انتها طول وتر را با استفاده از کلیک سوم مشخص و رسم کنید. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی ” دستور Line در اتوکد ” می باشد.

فرمان Arc برای ترسیم کمان در اتوکد

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به زبانی ساده به مرور دستور Arc در اتوکد بپردازیم و با روش های مختلفی که ارائه کرده است به ترسیم قوس ها و کمان ها بپردازیم. اینکه کاربرد هر یک را بهتر بدانیم تا بتوانیم استفاده بهتری از این فرمان ها داشته باشیم سبب می شود که خروجی بهتری از کار و طراحی خود داشته باشیم. در این بخش چهار فرمان ابتدایی آرک شرح داده شد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید