ابزار های هوش مصنوعی در معماری

ابزار های هوش مصنوعی در معماری

ابزار های هوش مصنوعی در معماری: در این بخش از مقاله ی آموزش معماری سایت وحید صلاحی میخواهیم به معرفی انواع ابزار های هوش مصنوعی در معماری بپردازیم. خوب میدانیم که امروزه هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد و توسعه می باشد و استفاده های زیادی از آن در زمینه های مختلف خواهد شد اما یکی از پر کاربردترین استفاده ها از هوش مصنوعی در صنعت ساختمان سازی و معماری بوده است. معمار ها میتوانند توسط هوش مصنوعی مرز های خلاقیت را جابجا کنند و به ایده های شگفت انگیزی دست پیدا کنند همچنین هوش مصوعی به معماران کمک کرده است که سرعت و کیفیت کار خود را نیز بالا ببرند. در ادامه میخواهیم چندتا از بهترین ابزار های هوش مصنوعی که میتواند در حیطه ی معماری به شما بسیار کمک کند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

معرفی ابزار های هوش مصنوعی در معماری

در این بخش میخواهیم به معرفی ابزار های هوش مصنوعی در معماری بپردازیم این ابزار ها بهترین و به روزترین ابزار های هوش مصنوعی مخصوص معمار ها در حال حاضر می باشد که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

 

1- Adobe Firefly

Adobe Firefly یکی از ابزار های هوش مصنوعی در معماری می باشد که توسط آن میتوانید تصویر ها و طرح های خیره کننده ای را به وجود بیاورید محیط کاربری این ابزار هوش مصنوعی بسیار ساده است اما از ویژگی ها و قابلیت های مخصوصی برای خلق تصاویر و طرح ها برخوردار است به صورت کلی میتوانیم بگوییم که معمار ها توسط این ابزار میتوانند پیچیده‌ترین عملیات ها و طرح ها را به ساده‌ترین شکل ممکن انجام دهند.

Adobe Firefly

پیشنهاد ما: دوره آموزش اتوکد

 

2- Midjourney

Midjourney نیز یکی از ابزار های هوش مصنوعی در معماری می باشد که مبتنی بر متن است به این صورت که میتواند با توجه به متنی که به آن می دهید تصاویر واقع گرانه ای را به شما تحویل دهد. این هوش مصنوعی پیشرفته با استفاده از مجموعه ای عظیم از تصاویر و متن آموزش دیده است و میتواند نتیجه های فوق العاده و دقیق و  واقع گرایانه ای را به ارمغان بیاورد.

 

Midjourney

 

3- Stable Diffusion

از دیگر ابزار های هوش مصنوعی در معماری میتوانیم به Stable Diffusion اشاره کنم که یکی از دلایل محبوبیت این هوش مصنوعی تبحر آن در به وجود آوردین بافت‌ها و اشکال ارگانیک و صاف می باشد و بیشتر افراد برای خلق طرح های فانتزی و تخیلی و … از آن استفاده می کنند و جالب است بدانید که این هوش مصنوعی نیز مبتنی بر متن می باشد و دارای مجموعه ای از تصاویر و طرح های خلاقانه می باشد و یکی از قابلیت های این هوش مصنوعی کیفیت بسیار بالای آن در تولید طرح ها می باشد.

Stable Diffusion

 

4- Lookx.ai

یکی دیگر از ابزار های هوش مصنوعی در معماری Lookx.ai است که توسط آن میتوان انواع رندر های سه بعدی را به وجود آورد جالب است بدانید که این هوش مصنوعی پیشرفته بر روی مجموعه داده‌ای از اشیاء واقعی آموزش دیده است که این امر به این هوش مصنوعی این امکان را خواهد داد که انواع سایه زنی ها و ظرافت های نور پردازی و… را کامل تغییر دهد.

Lookx.ai

 

5- Luma AI

Luma AI نیز یکی از بهترین ابزار های هوش مصنوعی در معماری می باشد که از کامل ترین ابزار ها در معمااری به حساب می آید این هوش مصنوعی مکان اسکن کردن اجسام ختلف و قرار دادن آن ها در فضاهای مختلف را دارد این ابزار بسیار به کار معمار های داخلی آمده است و یکی از پر استفاده ترین ابزار های هوش مصنوعی در ایران است و توانسته کار را برای معمار ها راحت تر و سریع تر کند زیرا توسط این ابزار میتوان قبل از اجرا دکوراسیون داخلی یک خانه را تغییر داد.

Luma AI

پیشنهاد ما: فتوشاپ در معماری

 

6- ARCHITEChTURES

از دیگر ابزار های هوش مصنوعی در معماری که کاربرد های بسیاری دارد ARCHITEChTURES می باشد از ویژگی های این ابزار که توسط هوش مصنوعی کار می کند این است که پلان ها را میتواند با توجه به موقعیت جغرافیایی مختلف به بهترین شکل ممکن ترسیم کند و جالب است بدانید که پلان های ترسیم شده توسط این ابزار از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و گفتنی است که این ابزار تا به امروز توانسته به معمار های زیادی در طراحی واحد های مسکونی کمک کند.

ARCHITEChTURES

 

7- Sidewalklabs

شما به عنوان یک معمار یا فردی که به نوآوری و معماری علاقه دارد باید با این ابزار از هوش مصنوعی آشنا باشید زیرا یکی از بهترین ابزار های هوش مصنوعی در معماری به شمار می آید که توسط آن میتوانید تمامی جوانب را بررسی نموده و خروجی بی نظری را داشته باشید به صورت کلی معمار ها میتوانند پروژه های خود را از جهت های مختلفی مانند بهره‌وری انرژی ، عملکرد، ایمنی، الگوهای ترافیکی، سطوح مختلف ، شرایط آب و هوایی و … بررسی کنند.

Sidewalklabs

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید