تبدیل عکس به فایل در اتوکد

تبدیل عکس به فایل در اتوکد

تبدیل عکس به فایل : در این بخش از سری مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به معرفی نرم افزارهایی که قابلیت تبدیل عکس های مختلف به فایل در اتوکد دارند، بپردازیم. این موضوع زمانی مفید واقع است که بخواهیم عکسی از پلان و … را تبدیل به فایل اتوکدی کنیم و از آن در این محیط استفاده کنیم. و نیازی به ترسیم مجدد نباشد. البته لازم به ذکر است که در این پروسه خطاهایی نیز رخ می دهد که شما باید خودتان آن را برطرف کنید.

 نرم افزار تبدیل عکس به فایل اتوکد

Scan2CAD

این نرم افزار یکی نرم افزارهایی است که فایل ها را به فرمت های اتوکدی تبدیل می کند. بنابراین می توانید از طریق این برنامه تبدیل عکس به فایل dwg و dfx را به راحتی انجام دهید و در محیط اتوکد از آن استفاده کنید.

آموزش تبدیل عکس به فایل اتوکد

Img2Cad

با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی تبدیل عکس به فایل را انجام دهید و فایل های خود را به فرمت های سازگار با اتوکد تبدیل کنید. این نرم افزار بیشتر فرمت های تصویری را به فایل های اتوکد تبدیل می کند.

روش دقیق تبدیل عکس به اتوکد

Raster to Vector

در این نرم افزار نیز می توانید فایل و یا عکس مورد نظر خود را وارد کنید و تبدیل عکس ها به فایل را انجام دهید. در بخش خروجی نیز باید فرمت مورد نظر خودتان را وارد کنید و در آدرس مورد نظر آن را ذخیر کنید. در نهایت گزینه convert را زده و تبدیل فایل صورت می پذیرد.

 سایت تبدیل عکس به فایل اتوکد

سایت Convertio

گاهی شاید فرصت و یا دسترسی برای نصب نرم افزارهای ذکر شده را نداشته باشید که در این صورت می توانید برای تبدیل عکس به فایل اتوکدی، از سایت و ابزارهای آنلاین استفاده کنید. Convertio یکی از این ابزار ها است که می توانید فایل خود را وارد آن کنید و سپس با فشردن گزینه Convert و انتخاب فرمت مورد نظر این تبدیل را انجام دهید. پس از اتمام عملیات شما می توانید آن را دانلود کرده و در محیط اتوکد از آن استفاده کنید.

 

کلام آخر

در این بخش سعی کردیم که به تعدادی از نرم افزارها و سایت و ابزارهایی که می توانند عکس را به فایل تبدیل کنند معرفی کردیم که در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید و آن ها را به فرمت های قابل استفاده در اتوکد تبدیل کنید. از مزایای این کار این است که هنگامی که می خواهید روی فایل ویرایش هایی انجام دهید می توانید در محیط اتوکد این تغییرات را اعمال کنید. اما این را در نظر بگیرید که این روش خطاهایی نیز دارد که می توانید آن ها را مجددا در اتوکد اصلاح و ویرایش کنید

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید