سقف و سایبان پارچه ای چیست؟ (آموزش آسان نصب سقف پارچه ای)

سقف و سایبان پارچه ای چیست؟ (آموزش آسان نصب سقف پارچه ای)
در این پست می‌خوانید:

سقف و سایبان پارچه ای: در این بخش از مقالات آموزش معماری وحید صلاحی قصد داریم که به بررسی یکی از سازه های متفاوت بپردازیم. سقف و سایبان پارچه ای نوعی سقف از نوع کشسانی و مقرون به صرفه می باشد که در برخی مکان ها از ان استفاده می شود. این سقف ها در موارد ضروری و مواقعی که امکان برپایی زیرساخت مناسب نمی باشد، استفاده می شود. این نوع سازه نیاز به پی گذاری و … را ندارد و قابل جابجایی و باز و بسته شدن می باشد. در ادامه با ما همراه شوید تا بیش تر درباره این نوع سازه در اجرای ساختمان بدانیم.

سقف پارچه ای متحرک

سقف و سایبان پارچه ای از جمله سازه هایی است که در زمان کم و با تجهیزات کمتر ساخته می شوند و با توجه به نوع سازه آن ها به دو صورت متحرک و ثابت ساخته می شوند. با توجه به مکانی که قصد نصب این سقف ها را دارید می توانید اقدام به تهیه آن ها نمایید. سقف های متحرک نیز  به لحاظ باز و بسته شدن متفاوت عمل می کنند.

سقف های پارچه ای نوعی جذابیت بصری در فضا ایجاد می کنند و ارتباط بین محیط و انسان را قوی نگه می دارد. این نوع سقف ه را می توان در اماکن تفریحی ، تجاری، ورزشی و … مشاهده کرد. هم چنین بسیاری از نمایشگاه های فصلی و غرفه هایی که می بینیم از این نوع سقف ها استفاده می کنند. بسیاری از کافه و رستوران هایی نیز که در خارج از محیط بسته از مشتریان خود پذیرایی می کنند، این نوع سقف ها را به کار می برند که علاوه بر زیبایی ای که ایجاد می کند، فضایی محفوظ تر و شبیه به آلاچیق برای افراد ایجاد می کند.

 قیمت سقف پارچه ای

پیشنهاد ما: گواهی پایان کار ساختمان چیست؟

برای محیط های ورزشی که به عنوان تماشاچی حضور دارید و برای تشویق فرد و تیم محبوبتان آمده اید، چه چیزی بهتر از سقف و سایبان پارچه ای می تواند شما را از شرایط جوی مانند گرما، باران، باد و … محفوظ بدارد. در این گونه محیط ها چون اصولا برای چندین ساعت حضور دارید، احتمال تغییرات جوی وجود دارد بنابراین حضور این سقف و سایه بان ها می تواند مفید واقع شود.

 قیمت سقف پارچه ای

نصب

این نوع سقف ها چون متریال چندان سنگینی ندارند بنابراین به پی و مقاوم سازی های زیاد نیازی ندارد. نصب نسبتا آسانی دارند و در بسیاری از مکان ها قابل اجرا هستند. می توان با توجه به محل اجرا و کاربردی که دارند از مدل های مختلف آن استفاده کرد. از مزیت های این سقف ها این است برای محل نمایشگاه ها و غرفه ها می توان جلوی تابش نور را گرفت و فضایی مناسب را برای بازدیدکنندگان فراهم کرد.

 

در انتخاب سقف و سایبان پارچه ای باید دقت کرد که از پارچه های مقاوم، سازگار با محیط و ضد حریق استفاده کرد. پارچه ها از نوع سبک باشند و قابلیت تمیز کردن داشته باشند. هنگامی که این نوع سقف ها را تهیه می کنید توجه داشته باشید که از نیروی متخصص و حرفه ای برای نصب آن ها استفاده کنید تا سازه ی شما دچار آسیب نشود.

خرید انواع سقف متحرک پارچه ای

انواع سقف و سایبان پارچه ای

همان طور که گفتیم این سقف ها با توجه به عملکرد به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. در سقف های ثابت، سطح نسبتا بزرگی از فضا توسط این پارچه ها پوشیده می شود و محیط محفوظ می شود. اما در سقف های متحرک، می توانیم آن را جمع کرده و یا باز کنیم و این سرپناه ها را در ساعاتی از روز که مایل هستیم استفاده کنیم. مثلا در ساعات آفتابی و یا بارانی می توان آن ها را باز کرد.

 قیمت سقف متحرک پارچه ای

اشکال

سقف و سایبان پارچه ای نیز دارای انواع و اشکال مختلف است که با توجه به سلیقه و کارکرد انتخاب می شوند. معمولا این نوع سقف در انواع تخت، قوسی شکل و خیمه ای طراحی می شوند و که البته در نوع سفارشی نیز طبق خواسته ی مشتری هم ساخته می شود اما نسبت به دیگر مدل ها ممکن است قیمت بالاتری داشته باشد.

 قیمت سقف متحرک شیشه ای

کلام آخر

در این بخش به بررسی سقف و سایبان های پارچه ای پرداختیم که یکی از سازه های سبک می باشد. این سقف ها کاربرد های مختلفی دارند. از مکان های تجاری گرفته تا نمایشگاه ها و بازارهای فصلی. این سقف ها می توانند در برابر نور خورشید سایه ی مناسبی ایجاد کنند و برای شرایطی مانند نور خوشید یا بارش باران بسیار مناسب و ایمن هستند. باید در انتخاب آن ها استانداردهایی را نیز مدنظر گرفت تا مشکلات احتمالی آن ها نیز برطرف شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد همچنین می توانید از مقاله ی آموزش اتوکد نیز دیدن فرمایید.

سازه پارچه ای(سایبان پارچه ای)

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید