موتور رندر کرونا و لومیون (کدام موتور رندر بهتر است؟)

موتور رندر کرونا و لومیون (کدام موتور رندر بهتر است؟)
در این پست می‌خوانید:

تفاوت موتور رندر کرونا و لومیون: امروزه نرم افزارها در برخی رشته ها و تخصص ها کاربرد ویژه ای دارند و جزئی جدایی ناپذیر از آن ها هستند. به خصوص در رشته هایی که با طراحی سر و کار دارند. رشته معماری نیز از این قاعده مستثنی نیست زیرا ترکیبی از هنر و علم ریاضیات می باشد. تحصیل در رشته معماری فقط منوط به کارهای اجرایی نیست و برای کسانی که در زمینه طراحی کار می کنند ، نرم افزار یکی از اصل های مهم آن است که در سری مقالات آموزش معماری قصد داریم در این قسمت موتور رندر کرونا و لومیون را شرح دهیم. لومیون و کرونا از موتورهای رندرگیری می باشند که خروجی های سه بعدی را تحویل می دهد.

[lwptoc]

لومیون

رندرگیری از آن چه که طراحی کرده اید، یکی از کارهای متداول بین معمارها و دانشجویان این رشته است. ممکن است که شما طراحی های خود در هر نرم افزاری مانند: اتوکد، رویت، اسکچاپ و …  انجام داده باشید و حال قصد پرزنت آن را دارید. در گام اول نیاز است که شما از این طراحی ها خروجی مناسب داشته باشید تا بتوانید آن ها را نمایش دهید. لومیون در این زمینه میتواند برای شما شبیه سازی کند و رندر گیری کند. با استفاده از آن می توانید از طرح خود خروجی عکس، فیلم و انیمیشن بگیرید. شرکت های کوچک تا بزرگ و صنایع مختلف برای سه بعدی سازی می توانند از لومیون استفاده کنند. لومیون هم برای ویندوز و هم مک موجود است. از مزایای لومیون این است که کار با آن ساده است و افراد در مدت زمان کوتاهی کار با آن را یاد می گیرند.

لومیون

اما برای توضیح موتور رندر کرونا و لومیون ابتدا باید بار نرم افزار بصورت جداگانه آشنا شد. در نرم افزار لومیون امکانات زیادی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد مثلا:

-می توانید در این محیط متریال دهی کنید

-نورپردازی انجام دهید

-آبجکت های مختلف را اضافه کنید

-افزودن صحنه های طبیعی، متحرک و …

-ایجاد تصاویر بزرگ مانند پانوراما و …

 

کرونا

قصد دارید که یک خروجی قوی داشته باشید که علاوه بر کیفیت، سادگی و نسبتا سبک داشته باشید؟ با کرونا می توانید این کار را انجام دهید. کرونا یک پلاگین برای رندر گیری است که در سال 2009 شروع به کار کرد.  با استفاده از کرونا می توانید علاوه بر خروجی کارهای دیگری نیز انجام دهید. می توانید در تری دی مکس، اتوکد و … با آن خروجی بگیرید. کرونا مبتنی بر CPU است. در کرونا کتابخانه ی متریال وجود دارد و می توانید از این مجموعه استفاده کنید. گزینه های نورپردازی نیز وجود دارد که میتوانید این صحنه های طبیعی را به محیط خود اضافه کنید و رنگ و نور آن ها را نیز کنترل کنید. کرونا برای نرم افزارهای3d  max, cinema 4d کار می کند.

سه بعدی سازی طرح ها با استفاده از موتور رندر کرونا و لومیون مزیت های فراوانی دارد که از جمله این مزیت ها این است که زمانی که طرح سه بعدی از کار خود را ارائه می دهید، راحت تر می توانید به پرزنت و توجیه طرح خود بپردازید.

کرونا

 

کلام آخر

در این  مقاله بخشی از ویژگی های موتور رندر کرونا و لومیون را خواندیم. با توجه به موارد گفته شده، هر یک کارکردی دارند که در برخی موارد هم مشابه با هم هستند. لومیون به دلیل کاربری ساده، سهولت در استفاده ، خدمات مختلفی که ارائه داده، ابزارها و آبجکت  ها و… دارای امتیاز مثبتی است که توسط کاربران به آن داده شده است. از طرفی دیگر کرونا نیز ویژگی های مختلفی را شامل می شود که مورد استفاده کاربران آن قرار می گیرد. عواملی مانند نورپردازی، اصلاح دوربین و … که به راحتی در کرونا قابل تغییر می باشد. شما از چه موتور رندری استفاده می کنید؟

همچنین برای آموزش بیشتر معماری می توانید آموزش اتوکد را فرا بگیرید امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

موتور رندر کرونا و لومیون

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید