آموزش دکوراسیون داخلی

آموزش دکوراسیون داخلی

آموزش دکوراسیون داخلی : طراحی دکوراسیون تنها محدود به طراحی خانه، طراحی دکوراسیون دفتر کاری، طراحی دکوراسیون آشپزخانه خلاصه نمی شود. بلکه شما در همه کسب و کارها، مغازه ها، فروشگاه ها، رستوران ها، املاک تجاری و هر آنچه مرتبط با این موارد هستند، صدق می کند.در آموزش دکوراسیون داخلی سعی می شود تا با ادغام علم معماری و هنر طراحی، زیبایی را با کیفیت همراه کرد.طراحی دکوراسیون منازل، دفتر کار، مغازه ها و … یک فرآیند عملکردی، زیاشناختی در مسیر رسیدن به اهدافی همچون بهتر کردن روش زندگی، بالا بردن انرژی محیط زندگی و کاری است.

آموزش دکوراسیون داخلی

اما دکوراسیون داخلی یک محیط چگونه بر ما تاثیر می گذارد؟ همان طور که رنگ های مختلف بر روحیه و ذهنیت آدم تاثیر دارد، چیدمان و پالت رنگی لوازم و مبلمان نیز بر ما اثر دارد. رنگ ها یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون داخلی یک فضا می باشد. برخی رنگ ها به فضا حالتی خنثی و آرام می دهند و برخی دیگر جنب و جوش را در فضا افزایش می دهند. با استفاده از همین عنصر است که برخی کاربری هایی مثل اداری و جاهایی که نیاز به تمرکز دارند، از رنگ هایی مثل طوسی، کرم و … استفاده می کندد. در عوض محیط هایی که نیاز به پویایی ، ایده پردازی و … دارند از رنگ هایی همچون نارنجی، قرمز و زرد استفاده می کنند. روانشناسی رنگ در این بحش می تواند کاملا مفید و کاربردی واقع شوند.

 

اگر تمایل دارید تا از علم طراحی داخلی، در بهتر کردن شرایط منزل، محیط کسب و کار و …. بهره ببرید، دوره آموزش طراحی داخلی ما می تواند برای شما مفید باشد.

آموزش دکوراسیون داخلی

 

آموزش دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چسیت؟

آموزش دکوراسیون داخلی ارتباط دارد به هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربرانش از لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و از لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آنها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند.

به تعبیر دیگر دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نور پردازی و پوشش دیوار تغییر داد.

هر کسی که خانه یا دفتر کاری را دکور کرده است به نوعی در طراحی داخلی مشارکت کرده است. دکوراسیون داخلی برای بسیاری از مردم یک سرگرمی است چرا که بدون نیاز به هیچ مدرک دانشگاهی می توانند در ایده پردازی برای دکور کردن خانه خود مشارکت کنند.

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی ” دکوراسیون داخلی کلاسیک ” را مطالعه نمایید.

آموزش دکوراسیون داخلی

منظور از طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

یکی از پرطرفدار ترین زمینه های بهینه سازی فضای خانه این روزها در بحث آموزش دکوراسیون داخلی خانه ها و ساختمان ها می باشد و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بدون اینکه به طراحی داخلی خانه و ساختمان دست بزند، با وسایل و عناصری که در یک محیط وجود دارند، سر و کار دارد. به طور مثال با تغییر رنگ، تغییر وسایل خانه و امثال آن، قسمت های مد نظر تغییر پیدا می‌کنند و کسی که طراح و دکوراتور هست باید ابعاد و اندازه های محیط و همچنین مقدار روشنایی و اندازه و ابعاد مبل و نوع مصالح را در نظر داشته باشد تا در کنار زیبایی یک خانه، محیطی امن را نیز هم برای افراد آن خانه فراهم کند و خلاقیت همیشه می تواند باعث ایجاد یک فضای منحصر به فرد و دلنشین شود.

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی دکوراسیون داخلی مدرن را مطالعه بفرمایید.

آموزش دکوراسیون داخلی

برخی از اصول و مراحل طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل

اندازه‌گیری بعد خرید لوازم مورد نیاز:

 • مطابقت مقیاس مبلمان به مقیاس یک اتاق بسیار مهم است.
 • یک کاناپه عمودی به‌ راحتی می‌تواند زیبایی یک اتاق کوچک را در هم بکوبد و صندلی‌ های سرگردان می‌توانند در یک اتاق بزرگ گم شوند.
 • قبل از اینکه شروع به طراحی دکوراسیون منزل کنید، طول و عرض هر اتاق که قصد دکور کردن آن را دارید، اندازه‌ گیری کنید. در این اندازه گیری ارتفاع سقف و عناصری که می‌ توانند سر راه وسایل و اثاث شما قرار گیرند مانند ستون‌ ها، راه‌ پله‌ ها، رادیاتور ها و… را نیز در نظر بگیرید.
 • برای اندازه‌ گیری پنجره‌ ها، فضای دیوار بالا و پایین آن‌ ها و مقداری از دیوار که از طرفین می‌خواهید پوشیده شود نیز مهم است.
 • پس از اندازه‌گیری اتاق‌ ها و فضای داخلی بهتر است یک نمای کلی از اندازه‌ ها و نقشه داخلی هر فضا به‌ طور جداگانه داشته باشید، که در انتخاب‌ ها راهنمایتان باشد.
 • طراحان حرفه‌ ای از نرم‌ افزار اتوکد برای این کار استفاده می‌کنند. هنگامی‌ که طرح کلی فضای خود را آماده کردید، روی نقشه، مبلمان و نوع قرار گیری دلخواهتان را آزمایش کنید تا به طرح نهایی برسید.

آموزش دکوراسیون داخلی

تعیین استایل کلی خانه یکی از اصول چیدمان منزل:

 • تصمیم بگیرید که می‌ خواهید چگونه زندگی کنید، تصمیم‌ گیری این بخش عامل تعیین‌ کننده‌ ای برای قدم‌ های بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد. بعد از این تصمیم می‌ توانید چیدمان اصولی منزل خود را انجام دهید.
 • همه‌ چیز به سلیقه شما وابسته است، اتاق‌ ها می‌ توانند سنتی، مدرن، رسمی یا آرام باشند و از لحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آنها به کار می‌ رود، گرم یا سرد باشد.
 • برای این کار بهتر است خانه رؤیایی‌ تان، همان‌ که همیشه در ذهن تصور می‌کردید و مورد پسندتان بوده است را در نظر بگیرید.
 • ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید.
 • برای مثال کسی که همیشه خانه‌ اش میزبان مهمانی‌ ها و جشن‌ هاست باید خانه‌ اش باکسی که در خانه کار می‌ کند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. بنابراین در نظر گرفتن سالن بزرگ و مبلمان بیشتر برای مورد اول و اختصاص دادن یکی از اتاق‌ ها به دفتر کار برای دومی امری است که نمی‌ توان از آن چشم‌ پوشی کرد.
 • در این راستا هیچ اشکالی ندارد اگر سری به مجله‌ های دکوراسیون بزنید و نتیجه کار طراحان مشهور را ببینید. این کار می‌ تواند شما را در اخذ تصمیم درست و رعایت باید ها و نباید های طراحی دکوراسیون منزل کمک کند.
 • ترجیحا بهتر است طرح و تعداد تمامی وسایلی که نیاز به خرید دارید را مشخص کنید. به طور مثال این که شما میز نهار خوری 4 نفره می‌خواهید یا 12 نفره و آیا دوست دارید جنس آن چوبی باشد یا فلزی؟

آموزش دکوراسیون داخلی

دنیای رنگ‌ ها در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل:

 • سرخ مایل به قرمز (Vibrant crimson) می‌ تواند انرژی متعادلی را به فضا اضافه کند. هنگامی‌که بارنگ‌های اشباع ‌شده دیگر مانند قرمز بور گندی، آبی سلطنتی و زیتونی در فضا به کار رود، آنگاه این سایه‌ روشن قرمز چیزی جز درخشش و انرژی را به همراه نخواهد داشت.
 • رنگ آبی حس خونسردی و آرامش در انسان را تقویت می‌کند؛ بنابراین انتخاب بسیار مناسبی برای چیدمان منزل مخصوصا اتاق‌ خواب است؛ که محل آرامش و آسایش شما پس از استرس‌ ها و تنش‌ های روزانه است.
 • ترکیب رنگ سفید و خاکستری از دیگر ترکیب‌ های محبوب و زیباست. می‌ توان در چیدمان منزل رنگ دیوار ها را سفید در نظر گرفته و مبلمان را خاکستری برگزید. این نوع ترکیب‌ بندی ظاهری مدرن به منزلتان می‌ بخشد.
 • رنگ‌ بندی طوسی و آبی. دیوار ها طوسی (میزان تیره و یا روشن آن را بسته به سلیقه و اثاثیه متفاوت است) با مبلمان آبی. می‌ توانید از آبی کم رنگ و پر رنگ هم‌ زمان در رنگ ‌بندی مبلمان استفاده کنید. رنگ آبی را به‌ راحتی می‌ توان با دیگر رنگ‌ ها نیز ترکیب کرد.
 • رنگ کرم و مشتقات آن از دیگر رنگ‌ های محبوب اکثر خانه‌ ها است؛ که انتخاب‌ های فراوانی را برایمان به همراه می‌ آورد. از ترکیبات مؤثر رنگ کرم می‌ توان به دیوار های کرم روشن و مبلمان و دکور سبز اشاره کرد. رنگ کرم به‌ تنهایی نیز نمای خودش را دارد و با ترکیب‌ های طلایی، از ترکیبات پر طرفدار است.
 • رنگ سفید طیف گسترده‌ ای از طراحان و طرفداران را شامل می‌شود. ترکیبات بسیار زیبا و جذابی در این دسته‌ بندی را می‌ توان یافت؛ از جمله آبی و سفید، صورتی و سفید، بنفش و سفید، زرد و سفید و حتی ترکیب چند رنگ یا مبلمان طرح دار و رنگی با رنگ سفید.
 • قهوه‌ ای از دیگر رنگ‌ های پرطرفدار است، که به دلیل تیره بودن، خصوصا برای مبلمان انتخاب مناسبی است. همچنین از این رنگ در ترکیبات پرده نیز می‌ توان استفاده کرد. کرم و قهوه‌ ای کلاسیک‌ ترین انتخاب‌ در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل هستند. قهوه‌ ا ی و زرد ترکیب هیجان‌ انگیزی است که طرحی آنتیک به فضا القا می‌کند. حتی اگر تمایل به استفاده بیش از حد رنگ قهوه‌ ای ندارید، می‌ توانید ریزه ‌کاری‌ های دکور را به این رنگ بسپارید.

آموزش دکوراسیون داخلی

چگونه طراحی دکوراسیون داخلی را شروع کنیم؟

اول از همه نگاهی به خانه ی خود بیندازید. چه چیزهایی را در آن می پسندید و چه چیزهایی را نمی پسندید؟ همه چیز را از همه نظر بررسی کنید به طور مثال زیبایی، راحتی، مبلمان، پرده ها، پارچه ها، رنگ ها و … .
در بازسازی دکوراسیون، چیزهایی را که در دکوراسیون قبلی خود دوست داشتید دوباره استفاده کنید و آنچه را دوست نداشتید حذف کنید.

یک لیست از علاقه مندی های خود تهیه کنید. اگر هزینه ها برای تان مهم نیست، هرچه را که دوست دارید بنویسید. سپس تصمیم بگیرید از عهده ی کدام مورد ها بر می آیید و آنها را اولویت بندی کنید.

تصاویر فضاهایی را که دوست دارید جمع آوری کنید. حتی اگر از یک طراح داخلی کمک می گیرید، این عکس ها به او کمک می کند که بفهمد شما چه می خواهید.

برای انتخاب دکوراسیون مناسب، خودتان به تنهایی تصمیم نگیرید و نظر همسر، فرزند یا هرکس دیگری که قرار است از این فضاها استفاده کند را بپرسید. با هم و در کنار هم انتخاب کنید. نظرات شما می تواند تکمیل کننده ی یکدیگر باشد.

آموزش دکوراسیون داخلی

بهتر است اجزای دکوراسیون داخلی را دسته بندی کنید. مثلا سبک مبلمان، ترکیب رنگی، طرح ها، الگوها، مصالح و تعداد مبلمان لازم برای هر اتاق.

حالا نگاهی دیگر به خانه ی خود و وسایل آن بیندازید. اگر مبل روکش شده ای دارید که دوستش دارید اما پارچه ی آن را نمی پسندید، فقط رو مبلی را عوض کنید. وسایل چوبی به راحتی می توانند رنگ آمیزی و لکه زدایی شوند. شما با خلاقیت و نو آوری به آسانی می توانید یک طراحی مقرون به صرفه داشته باشید.

اگر به اندازه ی کافی بودجه دارید، کل دکوراسیون خود را به یک مرتبه زیر و رو کنید. اما اگر بودجه ی کافی ندارید، آن را در فاز های مختلف انجام دهید. بهتر است اول یک اتاق را تمام کنید و بعد بروید سراغ یک اتاق دیگر تا اینکه از هر اتاق فقط یک گوشه را تغییر دهید. زندگی در یک فضای نیمه دکور شده زیاد جالب نیست. پیشنهاد می کنم پروژه تغییر دکوراسیون داخلی خود را از نشیمن شروع کنید. چون این فضا در منزل پرکاربدترین است و اعضای خانواده وقت زیادی را در آن می گذرانند.

آموزش دکوراسیون داخلی

“با وجود تمام این راه حل ها و پیشنهادها، اگر هنوز هم دچار سردرگمی هستید و نیاز دارید کسی شما را نجات دهد با گروه وحید صلاحی در ارتباط باشید”

 

آموزش دکوراسیون داخلی

چه چیزهایی در دوره‌ های آموزش دکوراسیون داخلی آموزش داده می‌شوند؟

 • مبانی طراحی دکوراسیون
 • سبک شناسی
 • اصول و فرآیند طراحی داخلی
 • کاربرد رنگ در طراحی داخلی
 • آموزش نرم افزار های کاربردی
 • نورپردازی
 • مواد و مصالح
 • فنگ شویی

آموزش دکوراسیون داخلی

سوالات متداول بیشتر افراد

1_ برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل باید از چه روشی استفاده کرد؟

بهتر است از قبل تمام وسایل را با توجه به ابعاد و سبک خانه خریدری نمایید و با ذهنیت قبلی از جایگاه تقریبی آن ها، وسایل را انتخاب کنید. برای چیدمان ابتدا از وسایل اصلی با ابعاد بزرگتر شروع کنید و بقیه وسایل را مطابق با آن بچینید.

 

2_ چگونه میتوان تشخیص داد که کدام سبک دکوراسیون داخلی برای خانه مناسب تر است؟

قانون خاصی در انتخاب سبک دکوراسیون وجود ندارد و سلیقه شخصی افراد تعیین کننده است. ولی در نظر داشته باشید تناسب فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است سبک انتخابی با متراژ منزل و ابعاد فضا و سایر مشخصات در تناسب باشد. به طور مثال استفاده از سبک سلطنتی و اشرافی در خانه های کوچک غلط است.

آموزش دکوراسیون داخلی

3_ بهترین نوع نور پردازی در دکوراسیون منزل چیست؟

برای زیباتر شدن فضای خانه و کاهش کنتراست و ملایم کردن سایه ها می توانید از چراغ های سقفی توکار استفاده نمایید اما در بهترین حالت از نور ها بصورت ترکیبی استفاده کنید. یعنی از چند لوستر و آباژور و چراغ های سقفی توکار با هم برای نور پردازی کمک بگیرید.

 

4_ آیا میتوان در قسمت های مختلف خانه از سبک های مختلف استفاده کرد؟

بستگی به فضای منزل شما خواهد داشت. چنانچه ابعاد کوچکی در اختیار دارید و قسمت های مختلف به یکدیگر دید دارند، بهتر است از یک سبک استفاده کنید تا آرامش در محیط برقرار باشد. اگر در خانه بزرگی زندگی میکنید، که قسمت های مجزایی دارد، میتوانید از چند سبک مختلف استفاده کنید.

 

5_ برای اجرای سبک مدرن در منزل باید به چه مواردی توجه داشت؟

اصلی ترین ویژگی سبک مدرن سادگی و خلوت بودن فضا است. پس بهتر است در انتخاب وسایل و قرار گیری آنها به این مورد توجه زیادی داشته باشید و از شلوغی زیاد و قرار دادن وسایل مجلل پرهیز کنید.

آموزش دکوراسیون داخلی

6_ نحوه ثبت پروژه دکوراسیون منزل به چه صورت می باشد؟

برای ثبت و شروع پروژه ابتدا درخواست کننده باید تعدادی عکس از فضا های مختلف و با زاویه مناسب گرفته و به همراه نقشه ساختمان برای ما ارسال نماید، علاوه بر آن هر گونه اطلاعات جزئی و بیشتر، در اجرای هر چه بهتر پروژه تاثیر گذار خواهد بود.

 

7_ انجام هر پروژه طراحی دکوراسیون منزل چقدر زمان می برد؟

مدت زمان انجام هر پروژه متفاوت بوده و به تعداد و ابعاد فضا ها و نوع طراحی انتخابی شما بستگی دارد.

 

آموزش دکوراسیون داخلی

 

حرف آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با دوره های آموزش دکوراسیون داخلی آشنا کنیم و به طور کلی دکوراسیون داخلی را توضیح دادیم و بدونید در این مقاله برخی از اصول و مراحل طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل هم ذکر شده. همچنین ما در این مقاله گفتیم که در دوره های آموزش دکوراسیون داخلی مختلف چه چیزی هایی یاد میگیرین و حتی گفتیم چگونه خانه ی خود را دکور کنید و به سوالات متداول بیشتر افراد جواب داده شده!

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید