ضخامت خطوط در اتوکد

ضخامت خطوط در اتوکد
در این پست می‌خوانید:

ضخامت خطوط در اتوکد: در این بخش از مقالات آموزش اتوکد سایت وحید صلاحی قصد داریم که ضخامت خطوط در اتوکد را بررسی کنیم. ضخامت خطوط در ترسیمات فضای اتوکد که یکی از مهم ترین نرم افزار ها در حوزه طراحی و ترسیم است، بسیار پر کاربرد است. اتوکد در پرزنت و ارائه طرح های شما نقش مهمی دارد، بنابراین اگر می خواهید ارائه موفقی داشته باشید حتما کار با اتوکد را یاد بگیرید.

[lwptoc]

اما فرمانی که برای تغییر ضخامت خط ها در اتوکد استفاده می شود، Lineweight است که برای تغییر ضخامت باید آن را اجرا کرد. ضخامت خطوط مخصوصا در ترسیم برش کاربرد زیادی دارد. زیرا در رسم برش ضخامت خطوط براساس کارکردشان اصولا تغییر می کنند. برخی خطوط نازک، برخی ضخیم تر و نقطه چین نیز می باشد. (کد تخفیف دوره اتوکد: aut35cad)

 استاندارد ضخامت خطوط در اتوکد

از دیگر کاربردهای تغییر ضخامت خط ها در اتوکد برای رسم پلان ها می باشد.  در پلان ها نیز با توجه به عملکردها این ضخامت ها تغییر می یابد. بنابراین هم به لحاظ حرفه ای و هم به لحاظ زیبایی شناختی نقشه ی خود بهتر است که این نکته را رعایت کنید. در فضای اتوکد ضخامت خطوط در حالت پیش فرض 0.25 میلی متر است.

یکی از ساده ترین روش ها برای تغییر ضخامت خطوط در اتوکد به شرح زیر است:

  1. در گام اول باید در خط فرمان LW را که مخفف (Lineweight) است را تایپ کرده و سپس Enter را می زنیم.
  2. سپس پنجره Lineweight setting باز می شود که در آن ضخامت خطوط نوشته شده است. بنابراین ضخامت مد نظر را انتخاب کرده ، تیک Display lineweight را روشن می کنیم تا ضخامت خط  و ok می کنیم.
  3. حال پنجره را می بندیم و خطی را در محیط اتوکد با همان ضخامت مور نظر رسم می کنیم.

 ضخامت لایه ها در اتوکد

در روش دوم برای تغییر ضخامت خطوط در اتوکد به روش زیر عمل می کنیم:

  1. از سربرگ Home به سراغLayer properties  می رویم و لایه ها باز می شود.
  2. سپس از Lineweight ضخامت خط را تغییر می دهیم . در اینجا همه خط هایی که در لایه وجود دارند، ضخامتشان تغییر می کند. بازی با ضخامت خطوط در طراحی هایتان نشان از حرفه ای بودن شما می دهد.

 مشکل ضخامت خطوط در اتوکد

کلام آخر

تغییر ضخامت خط ها در اتوکد طی مراحل ساده ای انجام می شود و اما کاربرد آن در طراحی بسیار مهم است. مخصوصا در طراحی پلان ها و ترسیم مقاطع و برش ها مبحث مهمی است که لازم است رعایت شود. یک نواختی در طراحی نقشه ها نشان از آماتور بودن دارد پس سعی کنید که این موضوع را در نظر داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم که به دو روش برای تغییر ضخامت ها اشاره کنیم . روش های دیگری نیز وجود دارند اما ما به مرسوم ترین های آن پرداختیم که به راحتی بتوانید از این دستور استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید