طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک
در این پست می‌خوانید:

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک : دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نخستین بار در سال 1750 در انگلستان و فرانسه مورد توجه قرار گرفت. این سبک بر گرفته از معماری های روم باستان و در دوره ی رنسانس است که نمایی سلطنتی و لوکس داشتند.

این سبک از طراحی داخلی تلفیقی از سبک دوران گذشته و کلاسیک با سبک تازه و شیک مدرن پس از جنگ جهانی اول و دوم میباشد.برخلاف تصور عده ای، طراحی داخلی نئوکلاسیک و طراحی داخلی کلاسیک بسیار با یکدیگر متفاوت میباشد. انتخاب عناصر ساده و در عین حال امروزی یکی از تفاوت های بارز و مورد توجه میان این دو سبک دکوراسیون داخلی است. اگر چه سبک های کلاسیک بسیار زیبا و پر نقش و نگارتر بودند ولی از ویژگی های دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک میتوانیم؛ به ظرافت بیشتر و طراحی های ساده تر اشاره کنیم. مزیتی که در این سبک از دکوراسیون داخلی وجود دارد آن است که در انتخاب وسایل و اجسام دکوراتیو شما هیچ محدودیتی ندارید.

[lwptoc]

چیدمان آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

  1. در آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک میتوانید از وسایل کاملا ساده و متقارن در قالب اشکال هندسی به صورت متوازن و متقارن استفاده کنید.
  2. از مواد طبیعی مانند چوب و سنگ در دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید.
  3. برای اینکه بتوانید در خانه نمایی از دکوراسیون نئوکلاسیک داشته باشید میتوانید از المان هایی مانند دیوارپوش طرح چوب، کاغذ دیواری، سنگ، آجر استفاده کنید.
  4. در دکوراسیون نئوکلاسیک آشپزخانه از کابینت های طرح رومی مانند کابینت ممبران و کابینت چوبی، استفاده نمایید تا نمای اصلی و کلی آشپزخانه ها به صورت کلاسیک در آید.
  5. در آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک از پرده های سفید و توری استفاده کنید.
  6. برای اینکه آشپزخانه شما ظاهر نئوکلاسیک داشته باشد از نورهای هالوژن و لوسترهای کلاسیک در کنار وسایل مناسب مثل فرش ایرانی استفاده نمایید.
  7. برای نشان دادن دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک بهتر است پارکت لمینت ها و فرش های سنتی و کلاسیک در کنار هم قرار بگیرند.

کابینت نئوکلاسیک - ویژگی ها و امکانات کابینت نئوکلاسیک - خرید کابینت نئوکلاسیک

اکسسوری های مدرن در دکوراسیون نئوکلاسیک

۱- در فضای خانه از دکوری ها و اکسسوری های مختلف و کوچک استفاده کنید تا سبک مدرن را وارد سبک کلاسیک کنید.
۲- در اطراف مبلمان اتاق پذیرایی خود چند گلدان شیشه ای ساده و آباژور های مدرن به رنگ های روشن قرار دهید.
۳- برای ایجاد احساس آرامش و سادگی در اتاق نشیمن از کاغذ دیواری هایی مدرن با طرح های تکرار شونده استفاده نمایید.
۴- از آینه های دکوراتیو و مدرن برای دکوری های روی دیوار استفاده نمایید.
۵- برای اینکه خانه ای لوکس داشته باشید، از میز های شیشه ای مدرن با پایه های طلایی ساده استفاده نمایید.

مبلمان نئوکلاسیک در نشیمن و پذیرایی

مبلمانی که برای این سبک استفاده میشود، به اندازه مبلمان کلاسیک پر کار و با جزییات زیاد نیست. برعکس فریم چوبی ظریف و ساده ای دارد که در کنار پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش تکمیل می شوند.

اگر تمایل داشتید که از پارچه های طرح دار در دکوراسیون نئوکلاسیک‌تان بهره ببیرد، میتوانید آن ها را برای کوسن ها انتخاب نمایید.

اصولا در طراحی داخلی نئوکلاسیک بر خطوط عمودی و افقی توجه و تاکید ویژه ای می شود.از آنجایی که این سبک برگرفته از یونان و رم می باشد، می توان در این سبک تلفیقی از ظرافت، همراه با شکوه و عظمت را مشاهده می کنید.

در این سبک درعین این که شما از المان های طراحی کلاسیک بهره می برید، نشانه های مدرن را نیز مشاهده می کنید.ستون و سقف های بلند نیز یکی از عناصری است که به پیروی از سبک یونانی در این سبک نیز استفاده می شود.

طراحی داخلی نئوکلاسیک

پالت رنگی نئوکلاسیک

معمولا رنگ هایی که برای این سبک به کار می روند در دسته رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، طوسی، نسکافه ای و سفید قرار میگیرند. البته سبک نئوکلاسیک دست شما را باز گذاشته و شما میتوانید در کنار همان پالت رنگی، رنگ های آبی، سبز و حتی قرمز را نیز به کار ببرید. البته بهتر است این کار به شکل خیلی محدود به طور مثال برای یک کاناپه تکی، اکسسوری و یا رنگ یک دیوار انجام دهید.

به طور کلی طیف رنگی در سبک نئوکلاسیک معمولاً ملایم هستند:

رنگ سفید
رنگ قهوه ای روشن
رنگ قهوه ای تیره
رنگ بژ
رنگ آبی کمرنگ
رنگ طلایی
رنگ نقره

رنگهای کرم، خاکستری، زرد، سبز، سیاه، قرمز عمدتا برای برجسته کردن سبک استفاده میشود. کاغذ دیواری ها همچنان محبوب ترین وسیله برای دکوراسیون داخلی دیوارها هستند. برای یک اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک، بهتر است از کاغذ دیواری ساده استفاده شود. اغلب برای دکوراسیون اتاق مبلمان با رنگ روشن که باید ساده و ظریف با جنس پارچه ابریشم و مخمل باشد بکار گرفته میشود.

امروزه، بسیاری ترجیح میدهند اتاق ها را به سبک ساده و مختصر طراحی کنند، که هندسه اتاق را نقض نمیکند، آن را دقیق، اما دنج میکند. به طراحان توصیه میشود برای طراحی هر قسمت از اتاق از تکنیک های ساده استفاده کنند. برای تزیین فضای اتاق خواب در دکوراسیون نئوکلاسیک میتوان از گلدان، مجسمه های مرمر و گچ، تابلوهای نقاشی استفاده کرد. استفاده از آینه های بزرگ نه تنها باعث زیبایی اتاق میشود بلکه از نظر بصری نیز باعث بزرگتر شدن محیط میشود. اتاق خواب باید فضای آزاد داشته باشد. بنابراین لازم است مبلمان و وسایل تزیینی کمتری در اتاق استفاده شود.

فرش در دکوراسیون نئوکلاسیک

برای انتخاب فرش بهتر است به جای فرش های کلاسیک پر نقش و رنگ از فرش های مدرن و ساده تر کمک بگیرید. یعنی فرش هایی که طرح و نقش خلوت دارند و معمولا هم با یک یا دو رنگ بافته میشوند.

پرده نئوکلاسیک

پرده یک اتاق نشیمن به سبک نئولاسیک باید ساده و شیک اما بلند باشد. اگر خواستید فضا لوکس تر به نظر بیاد می توانید پرده های مخمل را انتحاب نمایید. توجه داشته باشید که پرده ها نیز باید در نهایت سادگی در طرح و نقش باشند.

چیدمان اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

اتاق خواب محل استراحت افراد و انجام کار های شخصی شان میباشد. مهم است که در اتاق خواب احساس راحتی و آرامش داشته باشید. پارکت های طلایی که جز پارکت ها مدرن محسوب میشوند در کنار کاغذ دیواری پشت تخت که دارای طرح های داماسک و گلدار است، جلوه ی لوکس و زیبایی را برای اتاق خواب به وجود آورده که نمایان گر هر دو سبک کلاسیک و مدرن میباشد.

سعی کنید از تابلوهایی ساده با طرح هایی مانند گیاهان و حیوانات ساده برای دیوارهای اتاق خواب تان استفاده کنید. برای زیر تخت نیز میتوانید از فرش ها فانتزی با طراحی های خطوط شکسته که جزء طراحی های مدرن است استفاده کنید. کفپوش های چوبی نیز باز در محیط اتاق خواب خود نمایی میکنند رنگ گرم پارکت لمینت ها به اتاق خواب روح تازه ای میبخشد.

ایده هایی برای دیزاین داخلی پذیرایی نئوکلاسیک

پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های منزل است که توجه مهمان ها را به سمت خود جلب میکند. علاوه بر این سالن پذیرایی محلی برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده میباشد. از این رو بهتر است شما در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.

طراحی داخلی نئوکلاسیک مخصوص افرادی است که دارای روحیه ای بانشاط میباشند و به دنبال دنیایی از رنگ ها در طراحی پذیرایی خود هستند. سبک دیزاین داخلی نئوکلاسیک مانند دیزاین داخلی کلاسیک است با این تفاوت که در این سبک رنگ های گوناگون مشاهده میشوند ولی در طراحی داخلی نئوکلاسیک رنگ های سفید و بسیار روشن به چشم میخورند.

حرف آخر

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر همیشه با این سوال ذهن شما درگیر است که چگونه از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنیم. بهتر است بدانید که در این دکوراسیون داخلی به هیچ عنوان قرار نیست که شما از لوازم و تزئینات بسیار خاص و گران قیمت استفاده کنید. چرا که اگر همان چیزی که هست را بتوانید به بهترین شکل ممکن با یک چیدمان درست و ترکیب عناصر به کار ببرید صد درصد سبک نئوکلاسیک برای شما می تواند به بهترین شکل ممکن خود نمایی کند.

چرا که در این سبک استفاده از وسایل قدیمی در کنار وسایل مدرن به صورت ترکیبی می‌تواند، فضای خاصی را به وجود آورد و استفاده از رنگ های خاص سفید، طلایی در کنار رنگ‌ های فیروزه‌ ای صد درصد زیبایی منحصر به فردی را برای محیط به وجود خواهد آورد. البته برای سبک نورپردازی نیز لوسترهای کاملا تزیینی میتواند برای اتاق نشیمن و یا بسیاری از محل های دیگر در دکوراسیون داخلی بسیار کاربردی به حساب آید. به همین دلیل سعی کنید این سبک  را به عنوان یک سبک کاملا لاکچری و زیبا در نظر بگیرید.

(امیدوارم این مقاله مورد پسند شما بوده باشه)

برای دیدن آموزش های رایگان ما در اینستاگرام به پیج vahid_salahi13 مراجعه کنید.

برای خواندن مقاله‌ های بیشتر حتما به بخش وبلاگ وحید صلاحی سر بزنید.

نویسنده: آرمین خراسانی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید