بررسی اپلیکیشن های واجب برای معماران

بررسی اپلیکیشن های واجب برای معماران
در این پست می‌خوانید:

بررسی اپلیکیشن های واجب برای معماران : اخیرا تلفن های همراه هوشمند از جمله ابزارالات مهمی هستند که مردم، بسیاری از کار های خود را با آن انجام می دهند. در مسیر تکنولوژی، بسیاری از کمپانی ها، اپلیکیشن و نرم افزارهای مختلفی را برای تسریع روند، طراحی و تولید کردند. در این میان معماری از جمله رشته های مهمی است که نباید آن را فراموش کرد. با افزایش روزافزون نرم افزارهای کاربردی و رقابت جهانی در ساخت اپلیکیشن های مختلف، کیفیت این دسته از نرم افزارها پیشرفت قابل توجهی داشته است که این روزها بهترین اپلیکیشن های معماری در دسترس شما عزیزان می باشد.در ادامه همراه باشید با یکی دیگر از سری آموزش معماری رایگان از تیم محتوای صلاحی دیزاین.

[lwptoc]

اپلیکیشن های معماری چه سودی دارند؟

امروزه معماران به منظور صرفه‌جویی در وقت، سازماندهی اطلاعات، جمع‌آوری داده ‌های سایت و اطلاع از برنامه‌ها در گردش روزانه‌ی کاریشان، اپلیکیشن های کاربردی مختص خود را دارند. به طور کلی این دسته از اپلیکیشن‌ ها به معماران کمک می‌ کنند تا برنامه های کاری خود را تنظیم کنند، درآمدشان را افزایش دهند و راه‌ های بهتری را برای ارتباط با کارفرماهایشان انتخاب کنند. در این سایت ما به بررسی 10 اپلیکیشن مورد نیاز معماران پرداخته ایم.

 

۱ .GRAPHISSOFT’S BIMX APP (سیستم عامل IOS و ANDROID)

یکی از مهمترین نرم افزارها در معماری که در بالای جدول ما قرار دارد، BIMx است که از برنامه ArchiCAD  در این اپلیکیشن معماری استفاده می گردد. یکی از قابلیت های این نرم افزار، انتقال اطلاعات و نقشه ها بین پیمانکاران و ارباب رجوع ها است. با این نرم افزار تصاویر دو بعدی و سه بعدی از طرح ها و بخش های دیگر ساختمان تهیه می شود. نصب این اپلیکیشن معماری، کمک می کند تا به وسیله تصاویر دو بعدی و یا سه بعدی، درک بهتری از اجزا و بخش های مختلف کار داشته باشیم. GRAPHISSOFT’S BIMX APP یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری برای پروسه های ساختمانی است.

قیمت: 49.99 دلار

بررسی اپلیکیشن های واجب برای مهندس معماران

۲.AUTODESK FORMAT (سیستم عامل IOS و ANDOID)

با این اپلیکیشن معماری می توانید طرح های خود را بر روی تلفن همراه و یا تبلت خود بکشید. شما می توانید در هر جا و هر لحظه نقشه های ذهنی خود را رسم کنید و یا طرح های مربوط به BIM را تغییر دهید. همراه این نرم افزار معماری اطلاعات بیشتری جهت نحوه استفاده از آن برای کاربر قرار داده شده است تا مشکلات و یا سوالات مربوط به اپلیکیشن برای کاربر برطرف شود. اگر از نقشه هایی که بر روی سیستم خود طراحی کردید، رضایت ندارید، می توانید آن ها را ذخیره کرده و بعد از انتقال به کامپیوتر خود، آن ها را ویرایش کنید. پس از انجام تمامی کارها با یک دکمه آن را بین همکاران و دوستان خود به اشتراک بگذارید.هم چنین میتوانید دوره ی آموزش اتوکد مهندس صلاحی را مشاهده کرده تا به بهترین و حرفه ای ترین مهارت در اتوکد برسید!

قیمت: رایگان

 

۳.PAPER (سیستم عامل IOS )

PAPER یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری برای سیستم عامل IOS است که در سال 2012  برنده جایزه بهترین نرم افزار شد. نرم افزار Paper طراحی نقشه ها، ساخت ایده ها، نمودارها و توضیح نکات و به اشتراک گذاشتن آن ها از طریق اینترنت را بسیار راحت تر کرده است. این نرم افزار بسیار ساده و دقیق می باشد و فقط برای iPad می توان از آن استفاده کرد. کمپانی طراح این نرم افزار تولید مداد نوک سوزنی را نوید داده که به iPad از طریق بلوتوث وصل می شود.

قیمت: رایگان

اپلیکیشن های واجب برای مهندس معماران

۴.AUTOCAD 360 (سیستم عامل IOS و ANDROID

این نرم افزار معماری به دست گروه Autodesk طراحی شد. اتوکد360 یکی از اپلیکیشن های اولیه معماری است که باید روی تبلت یا تلفن همراه نصب شود. اتوکد360 امکان ویرایش و مشاهده نقشه ها را دارد. از طرفی دیگر دسترسی به نقشه های شما را در هر زمان و مکان را ممکن کرده است.

قیمت: رایگان

پیشنهادی : مشاهده ی دوره ی محبوب و حرفه ای کارآموزی مجازی

۵.MAGICPLAN (سیستم عامل IOS و ANDROID

این نرم افزار بسیار جالب و جذاب است و در آن شما با استفاده از یک دوربین طرح مورد نظر را ترسیم می کنید. فقط باید در گوشه ای بایستید و دستگاه را ثابت نگه دارید. سپس نرم افزار طراحی مکان مورد نظر شما را انجام می دهد. در آخر می توانید نقشه را در فرمت های PDF، dxf و یا jpg دریافت کنید.این نرم افزار یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری است که طراحی با آن بسیار جذاب می باشد.

قیمت: رایگان

معرفی اپلیکیشن های واجب برای مهندس معماران

۶.IRHINO 3D (سیستم عامل IOS

این نرم افزار برای بررسی فایل Rhino 3DM روی تلفن همراه هوشمند استفاده می شود. زمانی این برنامه قابل به کار شما می آید که لپ تاپ در دسترستان نیست و می خواهید کارها را از طریق تلفن همراه هوشمند خود انجام دهید.

قیمت: 3.99 دلار

 

۷. اتودسک سیستم عامل IOS و (ANDROID)

یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری، نرم افزار اتودسک است. این نرم افزار برای کشیدن طرح بسیار مهم می باشد. شاید طراحی تمام جزئیات یک نقشه برای شما دشوار است اما با این نرم افزار می توانید جزئیات طرح را مشاهده و راحت تر رسم کنید.

قیمت: رایگان

 

۸.MORPHOLIO TRACE (سیستم عامل IOS و( ANDROID)

اصولا معماران دوست دارند لایه های مختلفی را رسم کنند. هرچه لایه های بیشتری طراحی کنید، نقشه بهتری خواهید داشت. MORPHOLIO TRACE یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری برای این منظور است.

قیمت: رایگان

 

۹.CADTOUCH (سیستم عامل IOS و ANDROID)

در آخرین دقایق طراحی شاید اشتباهات کوچکی در نقشه ما باشد که نیاز به ویرایش دارد.

PRO CAD برای ویرایش نقشه و بررسی آن استفاده می شود و به کاربر اجازه می دهد کار خود را ویرایش و بازبینی کند. محاسبه فضا و طراحی مکان برای طراحی داخلی از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن است. وقتی کار تمام شد، شما می توانید به سرعت آن را در فایل بایگانی خود ذخیره کنید. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های معماری  برای زمانی که در شرکت نیستید، می باشد.

قیمت: رایگان

معرفی 10 تا از اپلیکیشن های واجب برای مهندس معماران

۱۰.ARCHITECT ENVI DELUXE (سیستم عامل IOS)

زمانی که از کار خسته هستید، داشتن مجموعه ای از اطلاعات تاریخی و سفر به گذشته بسیار مناسب می باشد. این اپلیکیشن برای دانشجویان معماری بسیار مفید است. با جستجو در این نرم افزار می توانید هر مکان تاریخی در هر قرن را پیدا کنید و اطلاعات لازم را در ان مورد مطالعه نمایید. از طرف دیگر این نرم افزار قابلیت ذخیره و اضافه کردن اطلاعات و یا عکس را دارد.

قیمت: 3.99 دلار

 

کلام آخر

در این مقاله از وب سایت مهندس وحید صلاحی سعی شد تا در رابطه با بهترین اپلیکیشن های معماری توضیح داده شود. از آنجا که شغل معماری نیاز به نقشه کشی و طراحی دارد استفاده از این اپلیکیشن ها باعث می شود تا معماران همیشه اطلاعات خود را به همراه داشته باشند.

دیدگاه‌ها ۲
ارسال دیدگاه جدید