بررسی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری

بررسی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری
در این پست می‌خوانید:

بررسی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری : دانشجویان معماری و معماران برای انجام کارهای شخصی، طراحی، نقشه کشی و … نیاز به یک کامپیوتر دارند. این روزها تمامی معماران و دانشجویان معماری به دنبال مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری هستند. در این مقاله سعی شده تا به بررسی ویژگی های یک کامپیوتر مناسب معماری بپردازیم.شما میتوانید تمامی مقالات آموزشی ما را با مراجعه به لینک آموزش معماری مطالعه نمایید.

[lwptoc]

معماران از یک کامپیوتر چه می خواهند؟

معماران، طراحان و دانشجویان معماری می‌خواهند که به راحتی طرح‌های شماتیک، اسناد ساخت‌وساز، ترسیم های سه بعدی زیبا، مدل‌سازی و انیمیشن‌های پیاده‌روی ایجاد کنند و همچنین بتوانند صحنه‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه دهند.

برخی از حرفه‌ای‌ها یک ریگ برای رندر تنظیم کرده‌اند و از لپ‌تاپ برای مدل‌سازی اولیه یا جهت ارائه استفاده می‌کنند اما دیگران فقط به سخت افزار ساده لپ تاپ خود متکی هستند. برخی از معماران و طراحان در یک برنامه واحد کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از 3D Studio Max و Rhino برای مدل سازی سه بعدی استفاده می نمایند و عده ای ممکن است برای طرح های BIM دیگر به Revit Architecture تکیه کنند. با این حال، بعضی دیگر از افراد با V-Ray ، Lumion و حتی Corona Renderer کار می‌کنند تا طرح‌بندی‌ها را پویا و به ازای هر مشتری یا اولویت‌های پروژه رندر می نمایند.هم چنین ما در مقاله ی جداگانه به صورت حرفه ای تمامی لپ تاپ های مورد نیاز معماری را با استعلام قیمت لیست کرده ایم شما میتوانید مقاله ی لپ تاپ های مناسب برای معماری را مطالعه نمایید.

 

افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند!

ممکن است مجبور شوید با SketchUp و SolidWorks نیز کار کنید، اگر می‌خواهید خروجی‌های سریع‌تری داشته باشید، استفاده از نمونه‌های از پیش تعریف‌شده برای شما مناسب است. معماران و دانش‌آموزان باتجربه نیز ممکن است نیاز به کار با Adobe Creative Cloud داشته باشند تا کارهای گرافیکی فشرده مربوط به سایه‌زنی، طراحی و طراحی را انجام دهند، به‌ویژه برای تولید یک رندر فراگیر.

بنابراین هدف ما در این مقاله معرفی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری است. آیا به تازگی شروع به کار کرده‌اید؟ یا اگر یک حرفه‌ای باتجربه هستید و به دنبال هیولایی از یک ماشین می گردید؟ پس با ما همراه باشید.

بررسی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری

منابع محاسباتی پایه برای طرح های معماری

آیا قصد خرید لپ تاپ برای طراحی های معماری دارید؟ در اینجا سه ​​جنبه اصلی وجود دارد که باید به ترتیب اهمیت در نظر بگیرید:

RAM

به عنوان یک حرفه ای، ممکن است مجبور شوید مدل ها را مرتباً رندر کنید. هر رندر شامل ذخیره‌سازی هندسه، داده‌ها و بافت‌ها در RAM برای بازیابی سریع‌تر، به ویژه در زمان واقعی است. رندرهای واقعی حتی از بافت های 4K استفاده می کنند که هر کدام ممکن است بیش از 64 گیگابایت حافظه سیستم را اشغال کنند. یکی از این صحنه ها اغلب شامل 100 تکسچر 4K است که در نتیجه اهمیت RAM را تایید می کند. رم قوی، از مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری است.

RAM

CPU

رندر به طور کلی به CPU نیاز دارد، اگرچه دستگاه هایی مانند V-Ray از شتاب GPU پشتیبانی می کنند. بنابراین، رندر برای تجسم سریع‌تر، به هسته‌ها یا رشته‌های اضافی نیاز دارد. به عنوان یک قانون کلی، دوبرابر کردن تعداد هسته ها، زمان رندر را به نصف کاهش می دهد. علاوه بر این، اگر شما یک حرفه ای سطح بالا هستید که تمایل به شبیه سازی سه بعدی طرح های مدل شده دارید، پردازنده اهمیت بیشتری پیدا می کند.

cpu مهندس وحید صلاحی

 

GPU

در حالی که GPU به طور قابل توجهی بر عملکرد رندر تأثیر نمی گذارد، برای مدل سازی سه بعدی، به ویژه برای ترسیم پیش نمایش های Wireframe ضروری است. با این حال، اگر از رندرهای iRay یا VRAY استفاده می‌کنید، می‌توانید از API پردازش CUDA و پشتیبانی Ray-Tracing، (در صورت وجود) برای نتایج بهتر بهره ببرید. برای ساده‌تر کردن کارها، GPU عمدتاً تجربیات Viewport یا UI مرتبط با رندر و مدل‌سازی را بهبود می‌بخشد.

cpu مهندس وحید صلاحی

SSD

هنگامی که رم را به حداکثر رساندید، بافت ها مستقیماً به فضای ذخیره سازی صفحه می روند. اگرچه این امر سرعت رندر را ده برابر کُند می کند، اما یک SSD با پشتیبانی از حافظه NVMe و Optane همچنان می تواند به شما در دستیابی به سرعت های قابل قبول کمک کند. علاوه بر این، هنگامی که رندر کامل شده و RAM نیز برای فریم پردازش بعدی آزاد شد، تجسم‌ها، رندرهای previz و انیمیشن‌ها به حافظه منتقل می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر از مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری با ما همراه باشید.

 

در حالی که این موارد برخی از جنبه های اصلی هستند که باید به آنها توجه کرد، وضوح صفحه نمایش برای سیاهی های عمیق تر و درجه بندی رنگ کارآمد، صفحه کلید بادوام و ترتیب پورت های متنوع برای اتصال جریان های کاری خارجی از دیگر جنبه هایی است که باید به آنها توجه نمود.

 

کلام آخر

در این مقاله به بررسی مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری پرداختیم. امیدواریم این مطالب برای شما دانشجویان و معماران مفید واقع شده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید