بهترین نسخه اتوکد

بهترین نسخه اتوکد
در این پست می‌خوانید:

بهترین نسخه اتوکد: در این بخش از سری مقالات آموزش اتوکد قصد داریم که به بررسی بهترین نسخه اتوکد یپردازیم. با اینکه نمی توان با قطعیت نمی توان درباره بهترین نسخه را معرفی کرد و هر کدام معیارهایی را برای خود دارا است و اختلاف نظرهایی در این باره وجود دارد. اما در ادامه سعی می کنیم به اختصار به سیر تحولی این نرم افزار محبوب و پر کاربرد بپردازیم.

[lwptoc]

نسخه ای که در سالیان پیش بعنوان بهترین نسخه اتوکد مورد استفاده بود، اتوکد 2007 بود و دارای مشکلاتی بود که در نهایت شرکت اتودسک سعی کرد در نسخه 2010، آن را برطرف کنند. (کد تخفیف دوره اتوکد: aut35cad)

معرفی بهترین نسخه ی اتوکد از زبان مهندس وحید صلاحی

با ورود اتوکد 2013 شاهد نرم افزاری با عملکرد خوب و با کیفیت بودیم اما این نسخه یک مشکل بزرگی داشت. اما آن مشکل چه بود؟ بله اتوکد 2013 تبدیل به نسخه خیلی سنگینی از این نرم افزار محبوب تبدیل شده بود.

 نصب همزمان دو ورژن اتوکد

بررسی بهترین نسخه اتوکد

برای بررسی بهترین نسخه اتوکد مهم ترین نکته ای که باید بدانیم این است که برای کسی که کار با اتوکد را بلد باشد این گونه نیست که با تغییر نسخه ها به مشکل بزرگی بر بخورد و در کلیات با مشکل مواجه شود. زیرا نسخه های بعدی اصولا در جزئیات و ویژگی های آن تغییر ایجاد می شود، بنابراین اگر با بیس کار آشنا هستید نیاز به نگرانی نیست.

در نسخه های اولیه اتوکد طبیعتا باگ هایی وجودداشت که در نهایت این باگ ها در نسخه 2014 آن برطرف شد و بعنوان یکی از محبوب ترین نسخه های این نرم افزار مورد استفاده قرار گرفت. در اتوکد 2016 تغییرات بصری ای به چشم می خورد که آن را از حالت کلاسیک تر خارج می کند. در واقع از اتوکد 2016 شما شاهد تغییرات بسیار زیادی خواهید بود.

اما برخی نیز اعتقاد دارند که بهترین نسخه اتوکد و یا هر نرم افزار دیگری، جدیدترین نسخه ای است که شرکت سازنده روانه بازار می کند زیرا سعی می کند که مشکلات و باگ های گذشته را اصلاح کند و به لحاظ سرعتی راندمان کار را بالاتر ببرد.

 تبدیل ورژن اتوکد

اما برخی تغییرات و آپدیت ها در اتوکد تغییر خاصی را در روند کار به وجود نمی آورد و تنها نتیجه ای که داشته بالا رفتن حجم و سنگینی آن بوده است. در بین برخی نسخه های اتوکد نیز مانند 2018 و 2019 تغییرات خاصی را مشاهده نمی کنید.

اما یکی از ملاک های اصلی برای انتخاب بهترین نسخه اتوکد، سیستم شما می باشد. یعنی اینکه بهترین نسخه اتوکد برای شما همانی است که متناسب با سیستمتان باشد و آن را پشتیبانی کند. بنابراین ابتدا سیستم و کشش سیستم خود را بررسی کنید و سپس برای نصب بهترین نسخه آن اقدام کنید.

 سبکترین اتوکد

تفاوت ها

اما تفاوت اساسی ای که از ورژن 2018 و بعد از آن به وجود آمد این بود که دیگر در سیستم های 32 بیتی پشتیبانی نمی شود و تنها در نسخه 64 بیت اجرا می شوند. قابل ذکر است که این نسخه ها نیز روی ویندوز 10 نصب می شوند.

کلام آخر

در این مبحث سعی کردیم که به بررسی بهترین نسخه اتوکد بپردازیم و آن را بررسی کنیم اما بهترین جواب برای این موضوع این است که بهترین نسخه با توجه به سیستم و مشخصات آن انتخاب می شود. چون ممکن است اتوکدی که برای یک سیستم عالی کار می کند ، برای یک سیستم دیگر کند و سنگین کار کند و روند را با مشکل و اختلال مواجه کند. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید