آینده ی معماری چگونه است؟

آینده ی معماری چگونه است؟
در این پست می‌خوانید:

آینده ی معماری چگونه است : تیم محتوا و آکادمی وحید صلاحی در این بخش از مقالات قصد دارد تا به شما عزیزان درمورد آینده ی معماری توضیحاتی را ارئه دهد.پس با ما همراه باشید.همانگونه که میدانیم یکی از جذاب ترین رشته ها در میان گروه ریاضی رشته مهندسی معماری می باشد. البته با کمی دقت کردن در درس های این رشته متوجه می شویم که معماری یک رشته میان رشته و ترکیبی از هنر و فن می باشد. فردی که وارد رشته مهندسی معماری می شود، تنها به فکر گذراندن یک سری دروس نباید باشد. بلکه باید به مکان های مختلف سفر کند تا با فرهنگ و هنر اقلیم های دیگر آشنا شود و متناسب با آن فرهنگ نسبت به طراحی آن بنا اقدام بکند.

درس های هنری در مهندسی معماری اهمیت بیشتری دارد که درس های فنی و تئوری نقش در موازات این درس ها می باشند. به طور مثال یک معمار علاوه بر طراحی بنای ظاهری یک ساختمان می بایست در نظر بگیرید این موضوع را که طراحی داخلی هم بر طبق اصول زیباشناسی باشد و محیط آرامش بخشی را برای افراد خانه فراهم کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به این سوال که (آینده ی معماری چگونه است؟) بپردازیم.هم چنین میتوانید جهت درایفت آموزش های رایگان و کامل لینک آموزش معماری را کلیک نمایید.

[lwptoc]

پیشنهادی: پیشنهاد می شود مقاله (طراحی داخلی پولسازه؟) را مشاهده کنید

آینده ی معماری چگونه است؟

بازار کار و آینده شغلی رشته مهندسی معماری در ایران

مهندس های معماری به ارزیابی ساختمان ها و سیستم ها می پردازند. مهندس های معمار با رعایت کردن استاندارد های ایمنی، باعث کاهش هزینه و افزایش راندمان کار می شوند. به دلیل حساس بودن این حرفه، دانشجو ها برای جذب کردن بازار کار باید علاوه بر مهارت های کافی و تجربه، مدرک لیسانس داشته باشند. اگر دانشجو ها مباحث دانشگاه را به درستی و خوبی یاد گرفته باشند پس از تمام کردن دانشگاه بدون کار نخواهند ماند. با وجود نیاز همه افراد به خانه، افزایش ساخت و ساز ها و ایجاد شهرک های مسکونی آینده شغلی برای این مهندسین در هر شهری بسیار خوب می باشد!بنابراین میتوان تا حدودی تشخیص داد که آینده ی معماری چگونه است ؟

پیشنهادی: پیشنهاد می شود مقاله (بازار کار معماری در ایران) را مشاهده کنید

آینده ی معماری چگونه است؟

عوامل تاثیر گذار در رونق بازار کار معماری

رونق ساخت‌ و ساز در سال‌ های مختلف با هم دیگر متفاوت می باشد. از آن جایی که معماری با ساخت‌ و ساز ارتباط بسیار مستقیمی دارد، پس رونق این شغل نیز در هر دوره‌ ی زمانی، تفاوت‌ هایی با دوره‌ های زمانی دیگر دارد. هر عاملی که روی بازار کار مهندسی عمران تأثیر گذار باشد، بازار و آینده ی معماری را نیز تحت تأثیر قرار می‌ دهد.

آینده ی معماری چگونه است؟

فرصت های شغلی برای رشته مهندسی معماری

این مهندس ها می توانند به شکل پروژه ای یا تمام وقت در یک شرکت خصوصی یا سازمان های دولتی مثل شهرداری ها کار کنند. از جمله زمینه های شغلی برای یک مهندس معماری می توان اشاره کرد به سرپرستی دفتر های معماری، مدیریت و هماهنگی اجرایی پروژه های معماری، نظارت صحت انجام کار در عملیات اجرایی ساختمانی، طراحی، طراحی پارک ها و میادین شهری و محوطه سازی، طراحی دکوراسیون داخلی، انجام دادن کار های پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضاهای طبیعی، شرکت کردن در پروژه‌ های برنامه ریزی و طراحی شهری و شهر سازی، تدریس در دبیرستان های فنی و حرفه ای و دانشگاه ها.

شما به عنوان مهندس معمار اگر سابقه کار ندارید، برای وارد شدن به فضای کاری باید چند نرم افزار تخصصی این رشته را بلد باشید. مثل:3Dmax ،Revit ،ArchiCad AutoCad و… . چون یاد گرفتن این نرم افزار ها به شما کمک می کند که خیلی راحت تر وارد بازار کار شوید. لازم به ذکر می باشد که ما سه دوره به نام طراحی داخلی، آموزش اتوکد و طراحی نما ارائه کردیم که در آنها کاملا حرفه ای از 0 تا 100 نرم افزار های معماری را آموزش داده شده است.

آینده ی معماری چگونه است؟

بازار کار و آینده شغلی رشته مهندسی معماری در دنیا

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت دارند، به این فکر می کنند که (آیا رشته تحصیل من در خارج از ایران بازار کار داره یا نه؟ و اصلا آینده ی معماری در خارج از ایران چگونه است). معمار ها از مهارت های خود در حوزه طراحی، مهندسی، مدیریت و هماهنگی برای ایجاد ساختمان های ایمن و زیبا استفاده می کنند. با تکامل سریع فن آوری های موجود و ادغام آن ها در این حرفه، نقش یک معمار سریع تر از گذشته تغییر می کند.

شغل های معماری در خارج از کشور می تواند بسیار رقابتی باشد. چون معمار های زیادی در پیدا کردن جالب ترین فرصت های شغلی به خارج از کشور روی می آورند. پیدا کردن شغل در خارج از کشور می تواند یک تصمیم تغییر در زندگی و فرصتی برای ساخت پروژه رویا های شما باشد.

از آن جا که فرصت های کاری یک معمار با وضعیت خوب املاک و مستغلات یا ساخت و ساز مرتبط است، رکود در بخش ساخت و ساز تقاضای کار برای کارگران را کاهش می نماید. پس معمار ها به دنبال کشور هایی با فعالیت بالا املاک و مستغلات هستند که معمولا در یک قاره واحد متمرکز نمی باشند. این کشور ها لزوما پیشرفته نیستند ولی کشور هایی هستند که جهت توسعه اقتصاد ملی به توسعه املاک و مستغلات نیاز دارند.

از نظر فنی، تقریبا در هر جای دنیا توانایی این را دارید که فرصت های شغلی معماری را پیدا کنید. 5 کشور نروژ، ایالات متحده، چین، کانادا و استرالیا به دلیل رشد اقتصادی مکان های خوبی برای زندگی و کار برای مهندس های معماری می باشند و مهندس ها در این کشور ها می توانند پیشرفت های کاری بسیار خوبی داشته باشند.هم چنین پیشنهاد میکنیم دوره ی پولسازی از معماری را مشاهده نمایید.

آینده ی معماری چگونه است؟

کلام آخر

امیدواریم این مطلب از وحید صلاحی با عنوان: ( آینده ی معماری چگونه است؟ ) مورد پسند شما بوده باشه. همچنین اگر نظری در مورد این مقاله داشتید حتما برای ما کامنت بزارید.

برای دیدن آموزش های رایگان ما در اینستاگرام به پیج vahid_salahi13 مراجعه کنید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۵۴۵۶۸۰

نویسنده: آرمین خراسانی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید