طراحی داخلی پولسازه؟

طراحی داخلی پولسازه؟
در این پست می‌خوانید:

طراحی داخلی پولسازه ؟! طراحی داخلی ، نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست بشر، بخشی از طراحی محیطی بوده و دارای ارتباط نزدیکی با معماری می باشد. اگر چه طراحی برای ایجاد یک محیط خوشایند به دوران تمدن اولیه بشر برمی گردد؛ ولی رشته طراحی داخلی نسبتا جدید است.از اواسط قرن بیستم به نحوی از واژه دکوراتیو داخلی استفاده شد، که تقریبا معنا خود را از دست داد. پس واژه های توصیفی بیشتری مورد استفاده قرار گرفته اند. اصطلاح طراح داخلی نه تنها محدوده بزرگ تری را شامل شده؛ بلکه خود را به عنوان یک حرفه جدی نمایش می دهد.در برخی از کشور های اروپایی، جایی که این حرفه از آنجا گرفته شده، به عنوان معمار داخلی از این حرفه یاد می شود. کسایی که نگران تعداد بالای عنصر های به کار رفته که ساخت دست بشر هستند، این رشته را به عنوان طراحی محیطی نام می برند! در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به این سوال که طراحی داخلی واقعا پولسازه بپردازیم!

[lwptoc]

طراحی داخلی پولسازه؟

پیشنهادی: پیشنهاد میشود جهت یادگیری سبک نئوکلاسیک مقاله (طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک) را مشاهده کنید

طراحی داخلی پولسازه؟

تعریف طراحی داخلی

قبل از آنکه بدانیم طراحی داخلی پولسازه یا خیر بهتر است با تعریف آن آشنا شویم. در واقعیت طراحی داخلی هنر چیدمان داخلی فضای یک ساختمان می باشد؛ و نوعی علم ارتقا درون یک محیط است که هدف آن ایجاد یک فضا بر پایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای می باشد که یک فردی یا افرادی داخل آن زندگی می‌ کنند و یا فعالیت اجتماعی انجام می‌ دهند.

طراحی داخلی پولسازه؟

بازار کار رشته معماری داخلی به چه صورت می باشد؟

ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که یک معمار داخلی موفق، لزوما تحصیلات دانشگاهی بالایی ندارد. چرا که بازار کار رشته‌ های مرتبط به معماری از جمله معماری داخلی، پیش از آن که نیاز به تحصیلات و مدرک دانشگاهی داشته باشند، به تلاش‌ های فردی دانشجو و آموخته‌ های حاصل از تمرین و ممارست وی نیاز دارند. این که چه دانشگاهی و چه مدرکی حاصل تحصیلات دانشجو بوده است، صرفا در گام بعدی لحاظ می‌ شود و مهم تر از همه چیز، سطح مهارت و توانایی های فارغ التحصیل خواهد بود که تفاوت‌ ها را رقم می زند. بازار کار برای رشته معماری داخلی متنوع و گسترده می باشد و فارغ التحصیل های دارای مهارت و توانایی می‌ توانند به خوبی در بازار کار شاغل شوند.

پیشنهادی: پیشنهاد میشود در جهت کسب اطلاعات درباره بازار کار معماری مقاله (بازار کار معماری در ایران) را مطالعه فرمایید

طراحی داخلی پولسازه؟

درآمد رشته طراحی دکوراسیون داخلی

اولین و مهم ترین سوال این است که آیا واقعا طراحی داخلی پولسازه ؟ درآمد چقدر است و بازار کارش چگونه است! درباره درآمد این رشته باید این نکته را به شما بازگو کنیم که میزان درآمد و دریافتی این رشته نیز همانند سایر رشته‌های دانشگاهی به موارد زیادی وابسته است. برای مثال، سابقه کار، محل کار، دفتر اختصاصی یا کارمند دفتری بودن، نمونه کارهای قبلی، محدوده شهری انجام فعالیت یا استقرار دفتر و بی شمار مورد دیگر. با این حال این رشته جزو مشاغل پر درآمد و یا در اصطلاح خوش درآمد در ایران به حساب می‌آید که هر چه میزان توانایی‌ها و موارد ذکر شده در فرد افزایش یابد به نسبت بر درآمد وی نیز اثرگذار خواهد بود.

اما میزان درآمد این رشته در سایر کشورهای جهان تعدادی جالب توجه را نشان می‌دهد. این اعداد گویای این حقیقت هستند که رشته طراحی دکوراسیون داخلی درآمدی بالاتر از میزان متوسط درآمد جامعه را دارا است. برای مثال در سال ۲۰۱۰ متوسط درآمد افراد در آمریکا حدود سی و چهار هزار دلار بوده است که این عدد برای طراح داخلی عدد چهل و شش هزار دلار در سال را نشان می‌دهد. جالب است بدانید که درآمد این افراد در سایر کشورها بیشتر از آمریکا است. چرا که بیشترین تعداد طراح داخلی در دنیا در کشور آمریکا است. کشورهای استرالیا و انگلستان با تعدادی در حدود ۵۲ و ۶۸هزار دلار در سال بیشترین میزان متوسط درآمد را در بین کشورهای جهان دارا هستند.

طراحی داخلی پولسازه؟

فرصت های شغلی رشته معماری داخلی

استخدام معمار داخلی به شکل های متفاوتی امکان پذیر می باشد. یک معمار داخلی می تواند در شرکت های مشاوره طراحی کار کند. همچنین می تواند به شکل مستقل کار کرده و یا به شکل پروژه ای با شرکت های معماری قرارداد ببندد!

حالا که با شغل و درآمد و بازار کار این رشته آشنا شدیم و تا حدودی متوجه این موضوع شدیم که آیا طراحی داخلی پولسازه یا نه بد نیست به دوره ی پولسازی ار معماری ماهم سری بزنید.

طراحی داخلی پولسازه

برخی از دانشگاه ها رشته معماری داخلی دارند؟

  1. دانشگاه هنر تهران
  2. دانشگاه هنر شیراز
  3. دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ – تهران
  4. دانشگاه غیر انتفاعی معماری و هنر پارس – تهران
  5. دانشگاه غیر انتفاعی رسام – کرج
  6. و …

طراحی داخلی پولسازه

دوره طراحی داخلی ما

برای موفقیت در حوزه ی طراحی داخلی شما باید اصول اولیه معماری شامل رنگ شناسی، ایده پردازی، متریال شناسی، سبک شناسی، فرآیند شروع یک طراحی، قرارداد نویسی، نحوه ی اجرا و …. را آموزش ببینید.

دوره ی طراحی داخلی شامل دو فصل است:

فصل اول: اصول و مبانی پایه بصورت تئوری که پیش نیاز فصل دوم است؛

فصل دوم: آموزش revit _ آموزش v-ray _ مدلسازی صفر تا صد کلیه فضاها در سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن با دید بازار کار و اطلاعات نرم افزاری طراحی داخلی است.

مهم ترین ویژگی این دوره نگرش بازار کاری به این پکیج است. تمامی جلسات برگرفته از سوالات و چالش های کارفرما است و همه ی جلسات بر اساس بازار کار ایران طراحی شده است.

برای مدلسازی و رندر از یک پروژه ی اجرایی و واقعی که جزو پروژه های مجموعه صلاحی دیزاین است استفاده شده و بصورت ۱۰۰-۰ کل فضاها از سرویس بهداشتی تا پذیرایی، آشپزخانه، اتاق ها و …. مدلسازی و رندر شده است.

همچنین جلسات مربوط به رنگ شناسی، سبک شناسی، ایده پردازی، فرآیند طراحی، نحوه ی اجرا، گزارش نویسی، متریال شناسی جزو متفاوت ترین و جذاب ترین جلسات این دوره است.به رسم تمام دوره های آموزشی ما؛ نحوه کسب درآمد، تبلیغات و بازاریابی در حوضه ی طراحی داخلی بصورت تخصصی آموزش داده شده است و اگر جلسات با دقت مشاهده شود و تمرینات انجام شود ورودی مالی حاصل از اولین پروژه حداقل ۴ برابر هزینه ی دوره خواهد بود – با شرکت در این دوره شما به هیچ وجه نیازی به شرکت در هیچ دوره ای در این زمینه نخواهد داشت.

پیشنهادی: پیشنهاد می شود جهت آموزش کامل طراحی داخلی (دوره طراحی داخلی) ما را تماشا کنید

طراحی داخلی پولسازه؟

کلام آخر

در رشته ی معماری ما انواع زمینه های فعالیتی داریم که همه ی آنها پولساز هستند.یکی از جذاب ترین زمینه ها؛ زمینه ی طراحی است که شامل طراحی نما ، طراحی داخلی، طراحی محوطه، طراحی پلان، طراحی فاز یک، فاز دو و… میباشد. به جرأت میتوان گفت در زمینه ی طراحی؛ طراحی داخلی به شدت خاص جذاب است و پولساز ترین زیر شاخه های طراحی صد درصد طراحی داخلی است.

امیدواریم این مطلب از وحید صلاحی با عنوان: (طراحی داخلی پولسازه؟) مورد پسند شما بوده باشه. همچنین اگر نظری در مورد این مقاله داشتید حتما برای ما کامنت بزارید. (امیدواریم این مقاله مورد پسند شما بوده باشه)

برای دیدن آموزش های رایگان ما در اینستاگرام به پیج vahid_salahi13 مراجعه کنید. برای خواندن مقاله‌ های بیشتر حتما به بخش وبلاگ وحید صلاحی سر بزنید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۰۵۴۵۶۸۰

نویسنده: آرمین خراسانی

دیدگاه‌ها ۱
ارسال دیدگاه جدید