تراز لیزری چیست و چه کاربرد و مدل هایی دارد؟

تراز لیزری چیست و چه کاربرد و مدل هایی دارد؟
در این پست می‌خوانید:

تراز لیزری چیست: در این بخش از مقالات آموزش معماری سایت وحید صلاحی قصد داریم که به بررسی یکی از ابزارهای اندازه گیری بپردازیم که شاید با آن آشنایی داشته باشید. با پیشرفت علم معماری  و اصول آن، علاوه بر اینکه شاهد تغییرات در سبک و سیاق خانه و ساختمان سازی بودیم، ابزار آلات و ماشین آلات نیز دچار تغییرات و پیشرفت شدند. ابزارهای ساختمانی برای ساده کردن کارها به کمک افراد آمدند. در این بخش می خواهیم بدانیم تراز لیزری چیست و چه کاربردهایی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیش تر درباره ی تراز لیزری در اجرای ساختمان بدانیم.

برای اینکه بدانیم تراز لیزری چیست، ابتدا بهتر است که کاربرد آن را بدانیم. تراز لیزری یکی از ابزارهایی است که به خصوص در معماری داخلی از آن استفاده می شود و جزو ابزارهای کاربردی است.

 

این ویدئو فقط بخش کوچکی از سریال بکوب و بساز بود.

جهت مشاهده ی دوره روی لینک سریال بکوب و بساز فصل یک کلیک کنید.

 

تراز لیزری

تراز لیزری از ابزارهای دستی ای می باشد که برای تراز کردن خط ها، ایجاد شیب یا عمود کردن خطوط و سطوح از آن استفاده می شود. این وسیله دقت نسبتا خوبی دارد. همان گونه که از اسمش پیداست ، این وسیله به با استفاده از نور لیزر ، نقاط و محل تراز را مشخص می کند. هم چنین محورها را نیز نشان می دهد. به دلیل دقت خوبی که دارد، سرعت انجام کار با آن بالا می رود و میزان خطایی انسانی آن کم است.

حال که دانستیم تراز لیزری چیست به اختصار انواع ان را نیز بررسی می کنیم. بسته به نیازی که دارید می توانید آن را تهیه کنید.

انواع تعریف
تراز نقطه ای این تراز برای کارهای ساده بیش تر مورد استفاده قرار می گیرد
تراز ثابت برای برد کمتر از 60 متر از این نوع استفاده می شود.
تراز چرخشی معمولا برای اندازه گیری های سنگین و پیچیده با مقیاس بزرگ از این نوع استفاده می شود

 نورهای رایجی که در ترازهای لیزری استفاده می شود، اصولا رنگ های سبز و قرمز هستند. نورهای قرمز نیز نسبت به سبز قیمت کمتری دارند و انرژی کمتری نیز مصرف می کنند. ترازهایی که دقت بالاتری دارند، قیمت بیشتری نیز دارند.

 

کاربرد تراز لیزری چیست ؟

شاید دیده باشید که برای نصب سقف های کاذب، نصب کاغذ دیواری، نصب کابینت ها، کاشی و سرامیک گذاری و دکوراسیون قسمت های مختلف از ان استفاده می شود.

 

کلام آخر

در این بخش با یکی از ابزار آلات کاربردی در روند نصب دکوراسیون و هم چنین معماری داخلی ساختمان آشنا شدیم. دانستیم که تراز لیزری چیست و چه کاربردی دارد. وسیله ای که برای اندازه گیری، تراز کردن، شیب بندی جزو ابزارهای دقیق با کمترین خطا محسوب می شود. تراز های لیزری بسته به دقت، رنگ نور و انواعی که دارند، قیمت هاتی متفاوتی دارند که میتوانید با توجه به نیازی که دارید ان را تهیه کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید