دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

بهترین مدل طراحی دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن به همراه نمونه

در این بخش از مقاله ی آموزش معماری سایت وحید صلاحی می آموزیم که در هر خانه‌ای قسمتی که چیدمان و دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای در بین سایر قسمت های خانه دارد قسمت پذیرایی و نشیمن خانه هاست چون قرار است بیشتر گپ و گفت ‌ها و دورهمی ها و مهمانی ها در این قسمت قرار گیرد و معمولا وسایل گرمایشی و سرمایشی هم در این قسمت از خانه قرار دارد و بیشتر وقت تمام افراد خانواده در قسمت پذیرایی و نشیمن می گذرد. همین قضیه اهمیت این را نشان می دهد که چیدمان دکوراسیون داخلی منزل شما در قسمت پذیرایی و نشیمن می تواند تا چه حد حائز اهمیت باشد.

 در صورتی که شما سبک مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده باشید و از مبل های راحتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کرده باشید می توانید یک محیط خیلی مناسبی برای استراحت و رهایی از تنش های روزمره خود داشته باشید و اگر سبک کلاسیک یا سلطنتی را انتخاب کرده اید، خانه ی شما همیشه آماده ی برگزاری هر نوع مهمانی خواهد بود.

  1. دکوراسیون پذیرایی با مبل چرمی سفید و قهوه ای
  2. دکوراسیون پذیرایی کوچک با مبل ال
  3. دکوراسیون پذیرایی با مبل راحتی آبی
  4. دکوراسیون پذیرایی با رنگ صورتی و سفید
  5. دکوراسیون پذیرایی با مبل ال چرم
  6. دکوراسیون پذیرایی با مبلمان گلدار

 در نظر داشته باشید که در کنار این موارد بهتر است که فضای نشیمن شما نور کافی و مناسبی داشته باشد و نوع چیدمان مبل های شما طوری باشد که نه فاصله آن ها به قدری زیاد باشد که افراد برای ارتباط با هم دچار مشکل شوند و نه فاصله آنقدر کم باشد که فضا شلوغ و به هم ریخته دیده شود.

دکوراسیون پذیرایی

 

نحوه قرار گیری مبل ها در دکوراسیون نشیمن اهمیت زیادی دارد و همچنین مهم است که شما از چه رنگ هایی در فضای اتاق نشیمن خود استفاده می کنید و مبل هایی که خریداری کرده اید و همچنین فرش ها و پرده ها به چه رنگی خریداری شده اند. زیرا برقراری هارمونی در رنگ ها خانه را زیباتر می کند.

 در کنار این وسیله های اصلی که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را رقم می زنند وسایل‌تزیینی هم در فضا وجود دارد که تهیه صحیح آنها می‌تواند این زیبایی را چند برابر کند و همچنین شما می توانید در قسمت سالن پذیرایی از پرده های استفاده کنید که زیبایی اتاق نشیمن شما را چند برابر می کنند یا نواقص آن را می پوشانند.

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی: یکی دیگر از مهم ترین المان هایی که می توان در پذیرایی به کار برد، نقطه کانونی است. نقطه کانونی می تواند کانون جلب توجهی را برای خانه به وجود آورد. از نقطه کانونی در فضا بعنوان فضای تاکید یاد می شود. نقطه کانونی به گونه ای طراحی می شود، که نگاه ها را به خود جذب کند (معمولا در همان بدو ورود به آن فضا). اما می توان با تغییراتی نقطه کانونی را در فضا به وجود می آوریم که در ادامه آن را بررسی می کنیم:

– می توانیم در نقطه کانونی دیوارپوش را تغییر دهیم و یا از سنگ های آنتیک استفاده کنیم

-دیوار کاذب و نورپردازی به خصوص برای تی وی وال

-استفاده از دکوری ها و تابلو ها

-مبلمان، اکسسوری، قفسه ها و شلف ها ، آثار هنری و … نیز از جمله مواردی هستند که می توانند بعنوان المان هایی در فضای کانونی به کار برده شوند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید