کفپوش تیره یا روشن (بررسی بهترین رنگ کفپوش برای ساختمان)

کفپوش تیره یا روشن (بررسی بهترین رنگ کفپوش برای ساختمان)
در این پست می‌خوانید:

کفپوش تیره یا روشن: در این بخش از مقالات آموزش معماری قصد داریم که به بررسی یکی از موضوعات مهم در دکوراسیون بپردازیم. انتخاب کفپوش تیره یا روشن که اصولا جزو چالش فضاها محسوب می شود. انتخاب کفپوش هم چون انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوار حائز اهمیت است چرا که بسیار بر محیط تاثیرگذار است و میتواند در بزرگ یا کوچک نشان دادن فضا فاکتوری تعیین کننده باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیش تر به بررسی این موضوع در اجرای ساختمان بپردازیم.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در انتخاب کفپوش منزل خود دچار تردید شوید و ندانید که انتخاب کفپوش تیره برای شما بهتر است یا تیره. در این مواقع معیارهایی وجود دارد که با توجه به آن لازم است اقدام به انتخاب کفپوش مناسب کنید. برای این کار در ابتدا لازم است جنس کف پوشی که قصد استفاده از آن را دارید انتخاب کنید و با توجه به محیط زندگی در این انتخاب دقت کنید. مثلا کف پوشی که در مناطق مرطوب استفاده می شود ممکن است تفاوت هایی را با کف پوش دیگر مکان ها داشته باشد.

کف پوش تیره انتخاب کنیم یا روشن ؟

پیشنهاد ما: آموزش اتوکد

بعد از انتخاب نوع کف پوش نوبت به رنگ و انتخاب کفپوش تیره یا روشن می شود. عوامل مختلفی در این انتخاب دخیل هستند. مثلا شاید کف پوشی در رنگ تیره بهتر از رنگ روشن باشد و یا کف پوشی که در رنگ تیره خوب است کف پوشی با جنس دیگر در رنگ روشن بهتر باشد.

 

کف پوش تیره

یکی از مشخصه هایی که کف پوش تیره همراه با خود به محیط می آورد این است که فضا را کوچکتر و بسته تر نشان می دهد. بنابراین اگر فضایی که قصد استفاده از کف پوش تیره را در آن دارید کوچک باشد، انتخاب رنگ تیره می تواند حتی آن را کوچک تر نشان دهد. اما یکی دیگر از مزیت هایی که افراد را مجاب به استفاده از این کف پوش ها می کند این است که، لکه و کثیفی را کمتر نشان می دهند و به خصوص برای خانه هایی که فرزند خردسال دارند می تواند مناسب باشد.

اما توجه کنید که خاک و گردو غبار روی این کفپوش ها بیش تر به چشم می آید و لازم است که زودتر گردگیری شوند.کف پوش های تیره هم چنین محیط خانه را گر نشان می دهد. برای فضاهایی که تاریک و کم نور هستند و از نور طبیعی نیز نمی توانند بهره ببرند، انتخاب مناسبی نیستند. اما برای فضاهای نسبتا بزرگ و دارای نور انتخاب خوبی هستند. هم چنین این کف پوش ها برای خانه هایی که دارای دکوراسیون کلاسیک می باشند نیز انتخاب بسیار خوبی است.

بهترین رنگ لمینت برای منزل

کف پوش روشن

در انتخاب کفپوش روشن یا تیره اکنون نوبت به رنگ روشن می رسد. رنگ روشن به خصوص برای فضاهایی به سبک دکوراسیون مدرن گزینه بسیار خوبی هستند. اگر می خواهید محیط خانه ی شما روشن تر و بزرگ تر نشان داده شود و به اصطلاح فضایی دلباز داشته باشید، کف پوش روشن بهترین انتخاب برای شما است.

اما مسئله دیگری نیست هست که کف پوش های روشن لکه و کثیفی را خیلی زود نشان می دهند و لازم است که در نظافت آن دقت داشته باشید اما بر خلاف رنگ های تیره گرد و غبار را کم نشان می دهند و از این نظر به گردگیری کم تری نیاز دارند. در فضاهایی با کف پوش روشن مسئله نور بسیار به چشم می آید و بازتاب نور را به خوبی انجام می دهند. از آن جایی که رنگ روشن به کف حجم می دهد، می توان در به کار گرفتن این رنگ خلاقیت زیادی به خرج داد.

 عکس پارکت سفید منزل

پیشنهاد ما: سقف و سایبان پارچه ای چیست؟

اما فرض بر این که فضای شما کوچک است و همچنان مایل به استفاده از رنگ تیره هستید. در این صورت چه باید کرد؟

-می توانید سایر مبلمان و دکور خود را از رنگ های روشن انتخاب کنید

-می توانید با اصلاح نور پردازی، محیط را روشن تر نشان دهید

-دیوارهای آن محیط را می توانید از بین رنگ های روشن انتخاب کنید.

 

کلام آخر

در این بخش از مقالات یکی از فاکتورهای مهم در فضا را بررسی کردیم که انتخاب آن به طور کل می تواند محیط را دچار تغییرات زیادی کند. شاید برای شما نیز سوال باشد که کفپوش تیره یا روشن، کدام گزینه بهتری برای استفاده است.برای انتخاب کفپوش مهم ترین عوامل بستگی به خود شما دارد. یعنی این که میزان روشنایی فضا را بسنجید، بزرگ یا کوچک بودن فضا را در نظر بگیرید و …. سپس اقدام کنید و کف پوش متناسب با شرایط را انتخاب کنید.اما در نهایت انتخاب شما میباشد که تعیین کننده است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید