قوانین فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی چیست؟در این بخش از سری آموزش معماری توسط تیم تحریریه ی صلاحی دیزاین به سراغ قوانین فنگ شویی رفته ایم.با ما همراه باشید تا به طور کامل این موضوع را بررسی کنیم.
فنگ شویی که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌ طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. قوانین فنگ شویی مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در قوانین فنگ‌ شویی ایفا می‌کنند. عناصر ۵ گانه چینی عبارتند از: آب. فلز. خاک. آتش. چوب.

 • کاربرد فنگ شویی
 • فنگ شویی در دکوراسیون
 • فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
 • فنگ شویی در معماری چیست
 • فنگ شویی خانه چیست
 • قوانین فنگ شویی چیست؟

 

قوانین فنگ شویی

راهروها مانند شریان هایی هستند که انرژی را از طریق خانه های خود گردش می کنیم. بنابراین، فراموش نکنید که راهروها را فنگ شویی کنید.

 

قوانین فنگ شویی در راهروها

قوانین فنگ شویی چیست؟
راهروهای باریک را از درهم و برهمی خود دور نگه دارید، می خواهید از مسدود کردن آنها برای جلوگیری از دشوار بودن اجتناب کنید زیرا این امر موانعی در زندگی ما محسوب می شود. عکس و آثار هنری در راهروها به خصوص عکس های بزرگ و زیاد بسیار عالی هستند. مطمئن باشید که راهروها به خوبی روشن هستند.

 

اصول فنگ شویی کمدها

مرتباً هر چیزی را که دیگر نیازی به آن نیست، از بین ببرید و اهدا کنید. با دستمال گرد و غباری را که در گوشه و کنار پنهان جمع می شوند، را پاک کنید. به جای اینکه کمد کاملاً پر شود، کمی فضای باز نگه دارید. به این ترتیب این پیام را به جهانیان می فرستید که فضا برای دعوت از فرصت های جدید به زندگی خود دارید.

 

استفاده از رنگ های ملایم

استفاده از رنگ های ملایم چه در رنگ آمیزی و چه در مبلمان و اکسسوری باعث ایجاد فضایی آرامش بخش و ملایم می شود. رنگ های ملایم محیط را به لحاظ روانی آرام می کند. بنابراین در فنگ شویی می توانید رنگ هایی هم چون آبی روشن، بژ، سفید و …. را به کار ببرید.

میتوانید در کنار این رنگ های ملایم ، رنگ هایی مثل سبز یا المان های طبیعت مثل گل و گیاه را نیز به کار ببرید. گل و گیاهان نیز بار روانی محیط را کاهش می دهند و باعث آرامش می شوند.

 

آینه

یکی دیگر از المان هایی که در فنگ شویی به آن توجه می شود آینه است.در قوانین فنگ شویی ذکر شده است که آینه نباید در ورودی نصب شود زیرا انرژی مثبت خانه را به خارج منتقل می کنند.

قوانین فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی سرویس بهداشتی

قوانین فنگ شویی چیست؟
قرار دادن گلدانی با گل طبیعی سبز در بالای توالت می تواند انرژی آب رو به پایین را به انرژی رو به رشد زندگی تبدیل کند، زیرا گیاهان با آب رشد می کنند و شکوفا می شوند. در صورت عدم استفاده صندلی توالت را بسته نگه دارید. آینه ها را تمیز نگه دارید تا بتوانند با وضوح منعکس شوند.

 

قوانین فنگ شویی در اتاق خواب

تختخواب خود را در موقعیت فرمان قرار دهید. اگر امکان پذیر نیست، آن را تصحیح کنید. هرگونه انبارداری و آشفتگی را از زیر تخت جدا کنید. در حالت ایده آل کاملاً برای گردش هوا باز باشد. اطمینان حاصل کنید که یک هدست دارید که به طور ایمن به تخت وصل شده است.

 

قانون های فنگ شویی در اتاق غذاخوری

اگر میز ناهار خوری برای اهداف دیگری نیز استفاده می شود، حتما آن را برای وعده های غذایی تمیز کنید. به طور مرتب از میز ناهارخوری حداقل برای یک وعده غذایی استفاده کنید تا دوستی بیشتر در زندگی تان جلب شود.
گل های تازه را می توان برای دعوت انرژی و از بین بردن هرگونه ارتباط ما با دیگران در زندگی ما، ارائه داد.

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی ” فنگ شویی در نشیمن ” را هم مطالعه نمایید.

 

قوانین فنگ شویی آشپزخانه

اجاق گاز را تمیز و سالم نگه دارید. حداقل یک بار در روز از اجاق گاز استفاده کنید، حتی اگر فقط جوشاندن آب باشد. این انرژی را فعال نگه می دارد. به طور منظم مواد غذایی را در یخچال و شیرینی را در خانه بچینید.

پیشنهادی: پیشنهاد می شود مقاله ی فنگ شویی در آشپزخانه و دکوراسیون داخلی را هم مطالعه نمایید.

 

فنگ شویی در غرب

قوانین فنگ شویی چیست؟
در غرب نیز با وجودی که از آشنایی غربیان با قوانین این بیش از ربع قرن می گذرد، متخصصین فراوانی وجود دارند! مشاوره فنگ شویی انجام میدهند،این علم در کشورهای غربی به شدت علاقه‌مند پیدا کرده است! آنچه در بهره برداری از دانش فنگ شویی روی مهم است، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است! ممکن است محلی که شما زندگی می کنید یک اتاق کوچک اجاره‌ای یا یک آپارتمان یا یک ویلای بزرگ با حیاط وسیع باشد.
مهم این است که از آنچه در اختیار شماست،بهترین برده و بهره‌برداری را داشته باشید و تا حد ممکن محل خواب نشستن کار و مطالعه تا فنگ شویی در لباس پوشیدن شما طوری تنظیم شود که بتواند به واسطه زندگی در آن بنا آسایش و آرامش کافی را داشته باشید . بدانید که جمع کردن چه چیزهایی به دورتان باعث درد سر است و اضافه کردن چه چیزهایی می تواند حال شما را به خوب تغییر دهد!

 

قانون فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی چیست؟ در ادامه نکاتی را آورده ایم که که با رعایت کردن آن ها به منزلی ایده آل و  پر از انرژی مثبت خواهید رسید.

 • راهروی ورودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما نباید آنجا را خیلی شلوغ و یا به هم ریخته کنید، وسایلی که ضروری نیستند را از آنجا بردارید و فکری به حال کفش ها بکنید و آن ها را داخل جا کفشی کاملا مرتب قرار دهید.

 

 • یکی از قوانین فنگ شویی که بسیار با اهمیت است این است که نباید آینه روبروی درب ورودی باشد زیرا انرژی های خوب و مثبتی که وارد خانه می شوند در برخورد با آینه منعکس می شوند و به بیرون می روند.

 

 • شاید نمی دانستید که انرژی حمام ناخوشایند و منفی است، برای جلوگیری از جریان داشتن این انرژی در خانه درب حمام را وقتی از آن استفاده نمی کنید ببندید.

 

 • گوشه و کنار منزل را با گل و گیاه پر کنید، اگر بدانید گیاهان چه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون خانه می گذارند هرگز آن ها را فراموش نمی کردید.

 

 • هر قسمت از خانه که نشتی دارد باید هرچه زودتر جلوی آن را بگیرید زیرا نشتی ها نماد بدشانسی هستند و باعث می شوند انرژی مثبت و شادی خانه به بیرون از منزل نشت کند.

 

 • طبقه همکف از اهمیت ویژه تری برخوردار است زیرا انرژی آن به کل خانه تاثیر می گذارد پس هرگز نباید نامرتب و به هم ریخته باشد سعی کنید طبقه همکف را همیشه تمیز نگه دارید.

 

قوانین فنگ شویی چیست؟

 

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی ” منظور از طراحی دکوراسیون داخلی چیست ” را هم در راستای این مطلب مطالعه نمایید.

 

کاربرد فنگ‌ شویی در دکوراسیون

فنگ‌شویی بر این اساس است که رنگ‌ها اثر قوی و قابل توجهی روی افراد و عملکرد مغزی آن‌ها می‌گذارد. چند مورد از اثر رنگ‌ها به این قرار است:
برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می‌شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است. زرد و بنفش رنگ‌های مبارک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می‌شوند. برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده می‌شود.

رنگ‌های تیره باعث احساس آرامش و نیز ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند در حالی که رنگ‌های روشن باعث افزایش انرژی و شروع انجام کار می‌شوند. نارنجی و قهوه‌ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

در حالی که آینه‌ها در دکوراسیون کاربرد دارند، در فنگ‌شویی به عنوان وسیله‌ای برای جذب کردن، حرکت یا تغییر جهت انرژی بکار برده می‌شوند. آینه‌ها باعث بزرگ شدن یک فضا، صاف کردن دیوار، یا پنهان کردن فضا بکاربرده می‌شوند. در فنگ‌شویی اغلب آینه‌ها به شکل دایره یا هشت ضلعی هستند. نکته مهمی که در مورد آینه‌ها در فنگ‌ شویی وجود دارد این است که آینه‌ها باید کامل بوده و به شکلی نباشند که اشیا را تکه‌تکه تقسیم کنند.

ضرورت بکارگیری ساعت در فنگ‌ شویی اندازه‌گیری گذر زمان است. فضاهای مناسبی در خانه برای نشان دادن ساعت وجود دارد. آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق کار از بهترین جاها هستند. وجود ساعت در اتاق خواب ضرورت دارد.

در فنگ‌ شویی بکار بردن نقاشی‌های متعدد می‌تواند انرژی محیط را از لحاظ سلامتی، دانش، خانواده، عشق، شهرت و ثروت افزایش دهد. برای افزایش طول عمر و سلامتی بیشتر عکس‌هایی از آهوی کوهی، دختران زیبا، درخت کاج یا بامبو را در سمت راست نصب می‌کنند. برای ایجاد فضای دانش و معرفت از رنگ زرد و بژ برای محیط استفاده می‌شود. برای پیشرفت شغلی اتاق کار را در قسمت شمالی خانه قرار می‌دهند. از رنگ سفید در منزل برای استحکام پیوند خانوادگی استفاده می‌شود.

از قرار دادن تعدادی گل زرد در گلدان سرامیکی کرم رنگ در جنوب غربی منزل برای ایجاد روابط سالم بین اعضای خانواده استفاده می شود و نیزبرای افزایش اعتماد به نفس عکس کوهی به شکی لاک پشت روی دیوار پشت سر خود قرار می دهند.

نتیجه گیری بر اساس گفته‌های بالا به این نتیجه می‌رسیم که کارهای زیر را انجام دهیم: یک شناسایی نقاط خوب برای ما دو تقویت نقاط شناسایی شده سه یافتن جهت ها یی که در پاسیو و یا و یا آسانسور رفتن در نهایت با کمک علم فنگ شویی برای تقویت کردن آن تمهیداتی را در نظر بگیریم!به کمک این تمهیدات فضایی با بهترین انرژی را برای خود مهیا سازیم.

قوانین فنگ شویی چیست؟ این سوالی بود که ما در این بخش به آن پاسخ داده ایم.چنانچه نظری و یا سوالی داشتید میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید و یا در انتهای همین صفحه کامنت بگذارد.

جهت مشاهده ی دوره های آموزشی همچون “ آموزش اتوکد ” ، ” آموزش طراحی نما ” میتوانید به لینک های مربوطه مراجعه کرده و برای دیدن آموزش های رایگان پیج اینستاگرام ما را به آدرس ” vahid_salahi13 ” دنبال کنید

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید