تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت

تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت
در این پست می‌خوانید:

تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت: در این بخش از سری مقالات آموزش معماری قصد داریم به تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت بپردازیم. فتوشاپ یکی از مهم ترین و قدرتمندترین ابزارها و نرم افزارهای گرافیکی می باشد که در بسیاری از شاخه های هنری، معماری و تخصصی از آن استفاده می شود. در ادامه بیشتر به شرح موضوع می پردازیم.

همانطور که می دانید فتوشاپ، نرم افزار گرافیکی حرفه ای ست که توسط شرکت ادوبی ارائه شده و در حوزه هایی همچون گرافیک، طراحی، عکاسی، ادیت، معماری و … کاربرد دارد و نیاز دیگران را به برنامه های ویرایش و ادیت ، تا حد زیادی برطرف کرده است. فتوشاپ نرم افزاری مبتنی بر ویرایش تصویر است و از بسیاری از برنامه های گرافیکی و طراحی پیشی گرفته است. در معماری نیز باعث شده با استفاده از کاربردهایی که دارد به عنوان ابزاری برای ارائه بهتر معماران مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت

از میزان تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت تا چه اندازه می دانید؟ با فتوشاپ می توان طرح اولیه چیزی که قرار است ارائه دهید را طراحی کنید و به کارفرما یا مشتری ارائه دهید تا بتوانید طرح خود را توجیه کنید. یکی از علل محبوبیت فتوشاپ همین ویژگی آن است که قدرت نمایش بالایی دارد.

 

دیاگرام مفهومی

تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت به خصوص برای معماران و دانشجویان زمانی مشخص می شود که شما می خواهید ایده های خود را به طریقی ساده اما مفهومی برای دیگران روشن کنید و دلایل طرح خود را طبق شکل توضیح دهید. در این زمان دیاگرام های مفهومی می توانند به کمک شما برای ارائه و توجیه طرح بیایند. دیاگرام ها می توانند داستان را به خوبی نمایش و ارائه دهند و از این حیث در ذهن مخاطب ماندگارتر می شوند و از این طریق به راحتی می توانید به راحتی با بیننده ی طرح ارتباط برقرار کنید و ایده های خود را ارائه دهید.

دیاگرام مفهومی معماری

پیشنهاد ما: شرکت در دوره ی آموزش اتوکد

اینفوگرافی

می توانید از اینفوگرافی ها در هر مبحثی استفاده کنید. اینفوگرافی نیز یکی از راه های ارائه تصویری است و می تواند بهتر در ذهن ها ماندگار شود. اینفوگرافی ها در زمینه آموزش، تبلیغات، فرهنگ سازی و شرح موضوعات مهم بسیار کارآمد باشند. فتوشاپ می تواند با استفاده از ویژگی های متنوعی که دارد به ما در طراحی نمودارهای اینفوگرافی کمک بسیاری کند.  اینفوگرافی در قالب نمودار، چارت و جداول اطلاعات را به بیننده با زبانی ساده تر ارائه می دهد. برای توجه طرح های معماری خود می توانید از اینفوگرافی بهره برید و کارفرما را متقاعدتر کنید.

این ویژگی باعث می شود که طرح شما جذابتر و و متقاعدکننده تر باشد و کارفرمایان، مشتری را با ابعاد مختلف کار شما آشنا تر کند و او را برای همکاری با شما مشتاق تر کند. اینفوگرافی می تواند مسائل پیچیده را ساده تر کند و نمایش بهتری از آن ها ارائه دهد. در نتیجه به جای اینکه شما مدت زیادی را صرف نوشتن کنید می توانید در نمودار آن ها را نمایش دهید. طبق تحقیقات احتمال متقاعد کردن طرف مقابل با استفاده از شیوه بصری 43 درصد موثرتر از زمانی است که شما به نوشتن بسنده می کنید.

پلان مقطع در فتوشاپ وحید صلاحی

پلان و مقطع

اما در گام بعدی برای شرح تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت قصد داریم که به طراحی پلان و مقطع اشاره کنیم. با استفاده از فتوشاپ می توانید برای طرح های خود پلان و مقطع بزنید. عدم نیاز فتوشاپ به رندرهای سنگین و زمان بر باعث می شود که بتوانید به راحتی از این ویژگی برای طراحی پلان و مقطع استفاده کنید. می توانید به راحتی آبجکت های مختلف را اضافه کنید و از آن ها در طراحی خود کمک بگیرید. هم چنین میتوانید نقشه پلان را به همراه راهنما برای پروژه های خود آماده کنید.

 

پست پروداکشن

تکنیک بی نظیر پست پروداکشن می تواند تمایز فوق العاده ای را در طرح های شما ایجاد کند. پست پروداکشن یک تکنیک است که در شاخه های مختلف همچون سینما، معماری و … کاربرد زیادی دارد. با استفاده از پست پروداکشن می توانید رندرهای خامی را که از دیگر برنامه های رندرگیری گرفته اید را پردازش و ویرایش کنید. از جمله کارهایی که میتوان با استفاده از پست پروداکشن انجام داد نورپردازی، تغییر فصل و تغییر شب و روز، افزودن متریال و …،است. هم چنین می توانید به راحتی آبجکت های مختلف را به آن بیفزایید. هم چنین می توانید مقاله ” پست پروداکشن چیست؟ ” را مطالعه کنید. با استفاده از فتوشاپ می توان شیت بندی نیز انجام داد و طرح های معماری را ارائه داد.

پست پروداکشن در معماری

کلام آخر

آنچه که درباره تاثیر فتوشاپ در ارائه و پرزنت گفته شد تنها گوشه ای از کاربردهای فتوشاپ برای ارائه بهتر و جذابتر بود. فتوشاپ می تواند باعث شود که ما ارائه بهتری از چیزی که می خواهیم نمایش دهیم داشته باشیم و حرفه ای تر بنظر بیاییم. پیشنهاد می کنیم حتما از ویژگی های آن استفاده کنید و ارائه بهتری برای متقاعد کردن مشتری و کارفرما داشته باشید. مقاله” کاربرد فتوشاپ در معماری ” را نیز مطالعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید