معماری مناسب خانم ها یا آقایان کدامیک برای مهندسی معماری مناسب ترند ؟

معماری مناسب خانم ها یا آقایان کدامیک برای مهندسی معماری مناسب ترند ؟
در این پست می‌خوانید:

معماری مناسب خانم ها یا آقایان : با توجه به وضعیت رو به رشد انواع ساخت و سازهای مسکونی، تجاری، فرهنگی و … و سود آور بودن این عرصه، به نظر می رسد بازارکار نسبتا مناسبی پیش روی مهندسان معماری باشد. لازم به ذکر است که در این شغل معمولا آقایان راحت تر می توانند شغل خود را بیایند و یا برای پروژه های ساخت و ساز قرارداد ببندند. البته موفقیت مهندس معماری در یافتن موقعیت شغلی مناسب، بیشتر به میزان علاقه، مهارت، دانش و تجربه و کارنامه فعالیت او بستگی دارد.

 

معماری مناسب خانم ها یا آقایان ، کدامیک برای مهندسی معماری مناسب ترند ؟

بازار کار هر رشته ای متفاوت از دیگر رشته ها است. رشته هایی مانند مهندسی عمران، معماری و … که مربوط به امور ساختمانی و ساخت و ساز می باشد، بیش تر متقاضیان از مردان می باشد. اما از آنجایی که رشته معماری تلفیقی از هنر و ریاضیات می باشد، بسیاری از خانم ها نیز به آن گرایش دارند. اما بخشی از این رشته نیز به مذاکرات و متقاعد کردن کارفرما سر و کار دارد. گاهی می تواند مشکل آفرین باشد و شکایت و دعوا را نیز داشته باشد. درگیر شدن با مسائل حقوقی می تواند برای اقایان کار ساده تری باشد. اما در بخش های خلاقیت و هنری، طراحی و کارهای سیستمی خانم ها می توانند دقیق تر باشند و خروجی بهتر و با جزئیات بیش تری را ارائه دهند. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها که به رشته معماری علاقه دارند، در بخش های طراحی های سه بعدی و پلان مشغول فعالیت هستند. بنابراین با توجه به معیارهای مختلف، خانم ها و آقایان هر کدام مهارت های ویژه ای را برای خود دارند.

اما چیزی که بیش از همه برای فعالیت در این رشته حائز اهمیت است میزان توانایی و مهارت شماست که رزومه ای قوی را برایتان فراهم می کند. این گونه می توانید اعتماد بیشتری را به سوی خود جلب کنید و در حیطه کاری خود شناخته تر شوید. اما شاید برای برخی سوال باشد که به لحاظ درآمدی این رشته برای آقایان مناسب تر است یا خانم ها ؟ میزان درآمد شما در این رشته به عوامل مختلفی بستگی دارد. حرفه و مهارت شما، میزان توانایی های شما، ارتباطات و مذاکرات شما بستگی دارد. بنابراین برای اینکه بتوان دقیق گفت آقایان یا خانم ها کدامیک برای معماری مناسب ترند باید فاکتورهای مختلف را بررسی کرد زیرا نمیتوان قطعی در این باره اظهار نظر کرد و اولویت یا توانایی های شخص می باشد.

معماری مناسب خانم ها یا آقایان

نرم افزار معماری

جالب است بدانید که برای معمار شدن شما لازم است که نرم افزار های مختلفی مانند: اتوکد، رویت، تری دی مکس و… را آموزش بگیرید تا بتوانید از این طریق وارد بازار کار شوید همچنین برای این کار شما میتوانید از دوره ی صفر تا صدی آموزش اتوکد مهندس وحید صلاحی استفاده کنید تا به سطح بالایی از دانش معماری برسید و نحوه ی کار کردن با این برنامه را به صورت اصولی یاد بگیرید.

 

کلام آخر

شما باید بدانید که رشته های مهندسی مانند معماری و عمران و… به هیچ وجه تفکیک جنسیتی ندارند و هر انسانی که به این رشته ها علاقه داشته باشد به راحتی میتواند در این حوزه ها فعالیت کند و به بهترین ورژن خود تبدیل شود برای درک بهتر این مطلب میتوانید زندگی نامه ی معمار های بزرگی چون ” زندگی نامه ی زاها حدید ” و ” زندگی نامه ی لوکوربوزیه ” را مطالعه کنید و از افکار و نمونه کارهای آنان الگو بگیرید و به راحتی وارد بازار کار شوید و به درآمد های بالا برسید. طبیعتا معمار های بزرگ زیادی (خانم/آقا) در سراسر کره ی زمین وجود دارند پس چرا یکی از آن ها شما نباشد؟

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید