تاثیر رنگ در دکوراسیون

تاثیر رنگ در دکوراسیون
در این پست می‌خوانید:

تاثیر رنگ در دکوراسیون: در این بخش از سری مقالات آموزش معماری سایت وحید صلاحی به سراغ مبحثی مهم و جذاب در بخش دکوراسیون رفته ایم. محیط زندگی ما به خصوص خانه، محلی که در آن زندگی می کنیم و بعد از خستگی های روز در آن ارامش می گیریم.دکوراسیون منزل و هم چنین تاثیر رنگ در دکوراسیون از موارد مهمی است که لازم است در انتخاب آن دقت کرد.

[lwptoc]

هر یک از رنگ هایی که در دکوراسیون استفاده می شود تاثیر متفاوتی را برای افراد ایجاد می کند. رنگ ها به لحاظ روانشناسی روی ما تاثیر دارند و بنابراین باید بدانیم که هر یک را در کجا به کار ببریم. هم چنین عوامل محیطی را نیز باید در نظر بگیریم. نور یکی از این معیار ها است که حتما باید در نظر بگیریم. برای فضاهایی که ورود نور در آن ها کم است رنگ های تیره مناسب نمی باشد. برای این گونه فضاها بهتر است که از رنگ های روشن که بتوانند فضا را بازتر و روشن تر نشان دهند استفاده کنیم. در ادامه به اختصار به هریک از رنگ ها در اجرای ساختمان اشاره ای می کنیم.

 

رنگ آبی

تاثیر رنگ در دکوراسیون را ابتدا با رنگ آبی شروع می کنیم. اگر دکوراسیونی متعادل میخواهید رنگ آبی برای شما انتخاب مناسبی می باشد. هم چنین می توانید این رنگ را در ترکیب با دیگر رنگ های ملایم استفاده کنید. باید در به کارگیری این رنگ هم چنین دقت داشته باشید، زیرا استفاده یک نواخت از ان می تواند موجب خستگی شود.

 ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی

سبز

سبز نیز جزو رنگ های سرد می باشد که حس تازگی و و سرزندگی را به شخص القا می کند. رنگ سبز از آن جایی که رنگ طبیعت می باشد، حس آرامش را در فرد ایجاد می کند در بسیاری از محیط های درمانی و اداری نیز از این رنگ استفاده می شود.

روانشناسی رنگ ها در معماری

قرمز

اکنون رنگ قرمز و تاثیر رنگ در دکوراسیون منزل می پردازیم.قرمز جزو رنگ های جیغ، پر شوق است که نوعی حس قدرت را به فرد القا می کند. این رنگ دارای احساسات و تحرک می باشد. قرمز چون در تحریک عواطف شخص بسیار تاثیر گذار است، میتواند در محیطی مانند اشپزخانه اشتهای آدم را بیش تر کند.

 کاربرد رنگ در معماری داخلی

پیشنهاد ما: بررسی مشکلات آشپزخانه سفید

زرد

حس صمیمیت را در فضا تقویت می کند. معمولا در فضاهایی که زرد وجود دارد محیط جلب توجه می کند. این رنگ شادی را به فرد نیز القا می کند و می تواند با رنگ ابی ترکیب شود و خروجی یکنواختی را در دکوراسیون ما ایجاد کند.

تاثیر رنگ‌ در دکوراسیون داخلی

بنفش

در ادامه تاثیر رنگ در دکوراسیون رنگ بنفش را بررسی می کنیم. از رنگ بنفش به عنوان رنگی لوکس یاد می شود. رنگ بنفش رنگی است که به دکور خانه و یا اتاق شما حالت باشکوهی می دهد.

ویژگی رنگ در طراحی داخلی

کلام اخر

در این مقاله سعی کردیم که به اختصار هر یک از رنگ ها را بررسی کنیم. تاثیر رنگ در دکوراسیون از آن جایی مهم است که انسان در محیط زندگی و جایی که در ان استراحت میکند ساعات زیادی را سپری می کند. بنابراین لازم است که به محیط خود توجه کنیم و با توجه به روحیاتمان محیطی مناسب را برای خود تدارک ببینیم. همچنین خوب است مقاله ی “انواع متریال برای دیوار ” را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید