مشکلات آشپزخانه سفید چیست؟

مشکلات آشپزخانه سفید چیست؟
در این پست می‌خوانید:

مشکلات آشپزخانه سفید: در خدمت شما هستیم با مقاله ای دیگر از بخش آموزش معماری سایت وحید صلاحی…اصولا انتخاب رنگ آشپزخانه چالشی برای خانم ها می باشد. بیشتر انتخاب رنگ های آشپزخانه حول سه رنگ مشکی، سفید و سیلور که جزو پر طرفدارترین رنگ ها می باشد می چرخد. اما برای کسانی که به رنگ های روشن و آشپزخانه روشن علاقه دارند، رنگ سفید اولین گزینه می باشد. اما همان طور که می دانید، مشکلات آشپزخانه سفید از چالش هایی است که در طی انتخاب این رنگ برای شما رخ می دهد. در ادامه با ما همراه باشید که این موضوع را در اجرای ساختمان به طور مفصل تری بررسی کنیم.

[lwptoc]

سفید از جمله رنگ هایی است که در دکوراسیون داخلی خانه استفاده زیادی می شود. بنابراین ترکیب رنگ سفید با رنگ های دیگر می تواند خروجی چشم نوازی را به ما تحویل دهد. از جمله قسمت هایی که می توان در خانه از رنگ سفید استفاده کرد، آشپزخانه می باشد. رنگ سفید به خصوص در طراحی مدرن نیز بسیار پر کاربرد و چشم نواز می باشد. اما به هر حال مشکلات آشپزخانه سفید را نیز باید بپذیرید.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه سفید

پیشنهاد ما: کنسول در سازه ساختمانی چگونه است؟

برای انتخاب رنگ سفید و اجرای آن در آشپزخانه ابتدا بهتر است که برخی موارد را در نظر داشته باشیم. مواردی مانند آشپزی، میزان نفوذ نور به درون آشپزخانه، ابعاد، میزان رفت و آمد افراد داخل آشپزخانه، نظافت آشپزخانه و… سپس می توان به طور واضح تری درباره انتخاب رنگ سفید تصمیم گرفت.

 

نگهداری

یکی از مشکلات آشپزخانه سفید این است که نگهداری و نظافت آن شاید زمان بر باشد و نسبت به دیگر رنگ ها به تمیز کاری و نظافت بیشتری نیاز داشته باشد. شاید نیاز باشد که سطح و کابینت ها و اطراف گاز به صورت روزمره تمیز شوند تا جای لکه و چربی روی آن ها نماند

مشکلات رایج در انتخاب آشپزخانه سفید

 

آشپزی

یکی از مشکلات آشپزخانه سفید این است که اگر جزو کسانی باشید که به هنر آشپزی علاقه زیادی دارند پس میزان پخت و پز بالا می رود و این یعنی استفاده بیشتر از حرارت و گاز. وقتی که استفاده شما از گاز برای پخت غذا بالاتر برود، طبیعتا لکه و روغن  بیشتری از این قسمت پخش می شود که این لکه های چربی ممکن است به روی هود، گاز، کابینت های جانبی سرایت کند و شما باید وقت بیش تری را برای پاک کردن این قسمت ها صرف کنید.

 

رفت و آمد

اگر جزو خانوادهای پر جمعیت باشید، قطعا رفت و آمد بیش تری را تجربه خواهید کرد. این موضوع به خصوص برای کسانی که فرزندان خردسال دارند بیش تر اتفاق می افتد. رفت و آمد بیش تر، نگهداری و نظافت بیش تری را می طلبد. زیرا کودکان آثار لکه بیش تری روی سطوح باقی می گذارند.

 

شاغل یا خانه دار

همانطور که بررسی کردیم یکی از مشکلات آشپزخانه سفید این است که باید وقت بیش تری را صرف آن کنیم. اگر شاغل باشید وقت و انرژی کمتری برای رسیدگی به آن دارید بنابراین بهتر است که در نظر بگیرید با توجه به شرایط، این نوع اشپزخانه برای شما مناسب است یا خیر. ( همچنین پیشنهاد می دهیم از مقاله ی ” ترازپایه ساختمان چیست؟ ” دیدن فرمایید)

آشپزخانه ی سفید این مشکلات را دارد

 

نور

تغییر احتمالی رنگ سفید از جمله مشکلات آشپزخانه سفید است که شاید با آن برخورد کرده باشید. از آن جایی که سفید، اثر لکه یا رنگ پریدگی را به خوبی نشان می دهد باید دقت کنیم که در طی روز چند ساعت نور به درون آشپزخانه نفوذ کرده و می تابد. در صورتی که از متریال نا مناسب و ضعیف استفاده کنیم ممکن است به مرور شاهد تغییر رنگ آن ها باشیم.  بنابراین با توجه به  این که از رنگ سفید استفاده می کنیم لازم است که از متریال و لوازم با کیفیتی استفاده کنیم که مجبور نباشیم آن ها را با گذشت مدت کوتاهی عوض کنیم و شاهد فرسودگی آن ها باشیم.

 

  کلام آخر

در این بخش از مقالات آموزشی معماری سعی کردیم که به یکی از موضوعات مهم در بخش دکوراسیون داخلی اشاره ای داشته باشیم. مشکلات آشپزخانه سفید که علی رغم حالت مدرن و زیبایی که دارد اما برخی در انتخاب این رنگ دچار تردید می شوند. از آنجایی که از آشپزخانه بعنوان قلب خانه یاد می شود بنابراین این قسمت در خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در چینش و دیزاین این قسمت پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. طبیعتا انتخاب این رنگ هم مزایا و هم معایب مربوط به خودش را دارد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید