فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

آیا می‌دانید فنگ شویی چیست؟ آیا تا به حال علت به کار بردن این مفهوم در دکوراسیون را بررسی کرده‌اید؟ ما در این مقاله از وحید صلاحی قصد داریم شما را با مفهوم فنگ شویی آشنا کرده و کاربرد آن را در دکوراسیون شرح دهیم. با ما همراه باشید.

اگر شما هم جزء اون دسته افرادی هستید که علاقه مند به تغییرات دکوراسیون در منزل یا محیط کارشان هستند، و یا به صورت دوره‌ ای دکوراسیون منزلتان را تغییر می‌دهید، حتما به کمک اینترنت و اطلاعات آن ذهنیتی برای خود ساخته‌ اید. احتمالا هنگامی که در مورد چیدمان‌ های مختلف و تغییرات در دکوراسیون جستجو کرده باشید و یا کتاب‌ های مرتبط مطالعه کرده باشید، با واژه ای به نام (فنگ شویی) برخورد کرده‌ اید. آیا تا به حال از خودتون پرسیدید فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

در واقع با رعایت قوانین فنگشویی، انرژی در خانه شما به جریان می افتد و این انرژی به افراد داخل خانه نیز منتقل می شود. در واقع فنگشویی می تواند پتانسیل های نهفته در یک خانه را کشف کند و از آن ها در راستای ایجاد تعادل و انرژی استفاده کند. در قوانین فنگ شویی به ورودی ها توجه زیادی شده است چرا که آن ها را به عنوان مدخل انرژی می شناسند و هر گونه بهم ریختگی و آشفتگی را در این فضا به معنی خروج انرژی از محیط می دانند.

سعی کنید ورودی ای مرتب همراه با نور مناسب داشته باشید، اگر راهرو دارید لوازمی که موجب سد راه می شوند را از راه بردارید و مسیر ورود انرژی به خانه را هموار کنید. اگر به ورودی خانه اهمیتی نمی دهید و آن را صرفا محلی برای ورود و خروج می بینید در واقع ورودی انرژی را به روی خود بسته اید. بنابراین توصیه ما این است که نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

 

با مطالعه این مقاله به طور کامل با مفهوم فنگ شویی و کاربرد آن در دکوراسیون و …. آشنا خواهید شد.

 

هم چنین پیشنهاد می شود جهت مشاهده ی تمامی مقالات آموزشی به روی لینک ” آموزش معماری ” کلیک نمایید.

فنگ شویی چیست؟

 

معنی لغوی فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی در لغت روشی چینی در ساخت خانه یا راهی برای چیدن لوازم خانه طبق اصول تعریف شده است. توجه کنید که تلفظ صحیح این کلمه، فِنگ شویی (feng shui) است.

  1. فنگ به معنی: باد
  2. شویی به معنی: آب

فنگ شویی چیست؟

تعریف مفهومی فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک سیستم متافیزیکی و شبه فلسفی است که کارش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. این ویژگی ارتباط تنگاتنگی با متد فلسفه تائو دارد.

تائو نیز به اصل ارتباط اشیا و انسان اعتقاد دارد. در ترجمه تحت‌ اللفظی فنگ شویی باید بگوییم که این عبارت به باد – آب اشاره دارد. فنگ یعنی باد و شویی به معنی آب می‌باشد. عناصری که در چین باستان جزء پدید آورنده‌ های طبیعت و ماوراء، از آن ها نام برده می‌شوند. جئو پو محققی که ریشه این عبارت را از میان بقایای دفن شده کتب و تفاسیر گذشتگان خارج کرده می‌نویسد:

فنگ شویی یکی از پنج هنر متافیزیک چینی است که به عنوان علم هوش و فراست طبقه بندی شده است.

پس اگر بخواهیم در این جا نتیجه‌ ای بگیریم که فنگ شویی چیست، باید بگوییم ترکیبی از هنر و علم. بهره بردن از تمرین‌ های فنگ شویی شما را در استفاده از نیرو های نامرئی موجود در طبیعت بهره‌مند می‌ سازد و جریان‌ ساز حرکت در مسیر طبیعی جهان برای شما خواهد بود.

 

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی سیستمی برای چیدمان منزل است که تاریخچه و پیشینه ی آن به سرزمین کهن چین باز می گردد. این سیستم در واقع بر اساس اصول فلسفی و متافیزیکی شکل گرفته و هدفی جز ایجاد هماهنگی و متعادل سازی انرژی ها در محیط منزل ندارد.

فنگ و شویی در فرهنگ چین مفهوم باد و آب را دارند که دو عنصر ماورایی در این سرزمین شناخته می شوند. استفاده از عناصری چون نور، آب، آینه و چوب در چیدمان خانه به سبک فنگ شویی بسیار متداول است. زندگی کردن در خانه ای که طبق اصول فنگ شویی طراحی شده می تواند آرامش و انرژی های مثبت را روانه ی وجود شما کند.

فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی چیست؟ در ادامه نکاتی را آورده ایم که که با رعایت کردن آنها به منزلی ایده آل و  پر از انرژی مثبت خواهید رسید.

 

  • راهروی ورودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما نباید آنجا را شلوغ و یا به هم ریخته کنید. وسایلی که ضروری نیستند را از آنجا بردارید و فکری به حال کفش ها بکنید و آنها را داخل جا کفشی کاملا مرتب قرار دهید.

 

  • یکی از قوانین فنگ شویی که بسیار با اهمیت است این است که نباید آینه روبروی درب ورودی باشد. زیرا انرژی های مثبتی که وارد خانه می شوند در برخورد با آینه منعکس می شوند و بیرون می روند.

 

  • شاید نمی دانستید که انرژی حمام ناخوشایند و منفی است. برای جلوگیری از جریان داشتن این انرژی در خانه درب حمام را وقتی از آن استفاده نمی کنید ببندید.

 

  • گوشه و کنار منزل را با گل و گیاه پر کنید. اگر بدانید گیاهان چه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون خانه می گذارند هرگز آن ها را فراموش نمی کردید.

 

  • هر قسمت از خانه که نشتی دارد باید هرچه زودتر جلوی آن را بگیرید. زیرا نشتی ها نماد بدشانسی هستند و باعث می شوند انرژی مثبت و شادی خانه به بیرون از منزل نشت کند.

 

  • طبقه همکف از اهمیت ویژه تری برخوردار است زیرا انرژی آن به کل خانه تاثیر می گذارد. پس هرگز نباید نامرتب و به هم ریخته باشد سعی کنید طبقه همکف را همیشه تمیز نگه دارید.

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی ” قوانین فنگ شویی چیست؟ ” را مطالعه نمایید.

فنگ شویی چیست؟

کاربرد فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

فنگ شویی بر این اساس است که رنگ ها اثر قوی و قابل توجهی روی افراد و عملکرد مغزی آنها می گذارد. چند مورد از اثر رنگ ها به این قرار است: برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است. زرد و بنفش رنگ های مبارک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می‌شوند. برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده می‌شود.

رنگ های تیره باعث احساس آرامش و نیز ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند. در حالی که رنگ‌ های روشن باعث افزایش انرژی و شروع انجام کار می‌شوند. نارنجی و قهوه‌ ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

فنگ شویی چیست؟

 

در حالی که آینه‌ ها در دکوراسیون کاربرد دارند، در فنگ‌ شویی به عنوان وسیله‌ای برای جذب کردن، حرکت یا تغییر جهت انرژی بکار برده می‌شوند. آینه‌ ها باعث بزرگ شدن یک فضا، صاف کردن دیوار، یا پنهان کردن فضا به  کاربرده می‌شوند. در فنگ‌ شویی اغلب آینه‌ ها به شکل دایره یا هشت ضلعی هستند. نکته مهمی که در مورد آینه‌ ها در فنگ‌ شویی وجود دارد این است که آینه‌ ها باید کامل بوده و به شکلی نباشند که اشیا را تکه‌ تکه تقسیم کنند.

ضرورت بکارگیری ساعت در فنگ‌ شویی اندازه‌ گیری گذر زمان است. فضاهای مناسبی در خانه برای نشان دادن ساعت وجود دارد. آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق کار از بهترین جاها هستند. وجود ساعت در اتاق خواب ضرورت دارد.

در فنگ شویی به کاربردن نقاشی های متعدد می تواند انرژی محیط را از لحاظ سلامتی، دانش، خانواده، عشق، شهرت و ثروت افزایش دهد. برای افزایش طول عمر و سلامتی بیشتر عکس هایی از آهوی کوهی، دختران زیبا، درخت کاج یا بامبو را در سمت راست نصب می کنند. کد تخفیف ۱۰۰ درصدی وبینار : vahid  – برای ایجاد فضای دانش و معرفت از رنگ زرد و بژ برای محیط استفاده می‌شود. برای پیشرفت شغلی اتاق کار را در قسمت شمالی خانه قرار می‌دهند. از رنگ سفید در منزل برای استحکام پیوند خانوادگی استفاده می‌شود.

 

پیشنهادی : پیشنهاد می شود مقاله ی ” فنگ شویی در آشپزخانه و در دکوراسیون داخلی ” را مطالعه نمایید.

فنگ شویی چیست؟

حرف آخر

برای رعایت نمودن اصول فنگ شویی در خانه نیازی نیست تا تمام قوانین آن را مو به مو اجرا کنید. شما می توانید هر بار تعدادی از این اصول را در خانه ی خود پیاده سازی کنید. و با دریافت انرژی مثبت و حس خوب سراغ پیاده سازی قوانین دیگر آن بروید. برای اینکه خانه ای زیبا و پر از انرژی مثبت داشته باشید باید آن را به سطح متعادلی از انرژی برسانید. این همان کاریست که فنگ شویی برای شما انجام می دهد.

ما در این مقاله اول سعی کردیم تا شما را با فنگ شویی آشنا کنیم و به این موضوع پرداختیم که فنگ شویی چیست. در قدم دوم شما رو با اصول و قوانین فنگ شویی آشنا کردیم. و در قدم آخر کاربرد فنگ شویی را گفتیم.

(امیدواریم این مقاله مورد پسند شما بوده باشه)

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید